Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Recenzje czytelników klubów DKK

Chata

 

W stanie Oregon- stan w północno- zachodniej części Stanów Zjednoczonych, na wybrzeżu Pacyfiku.  Kochająca rodzina czterech dzieci, ojciec wyjeżdża na weekend z młodszymi dziećmi i dwójką nastolatków. Wyprawa zapowiada się wspaniale, sytuacja bezpieczna nagle podczas rozmów dwójka starszych dzieci wypływa kajakiem. Ojciec za wszelka cenę chce pomóc, ponieważ dochodzi do niebezpieczeństwa dwojga płynących kajakiem dzieci. W tym samym czasie ośmioletnia córka mężczyzny zostaje sama. Podczas, gdy ratuje swoje starsze dzieci, ginie jego najmłodsze dziecko. Rodzina jest strasznie zaskoczona zaistniałą sytuacją, ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć dziewczynki, dowiadują się także, iż grasuje seryjny morderca i porywa dzieci . Rodzice dochodzą do wniosku, że ich dziecko nie żyje i ciało nie zostaje odnalezione , pomimo wielu tropów nie udaje się odnaleźć ciała i sprawcy. Głowa rodziny nie załamuje się, po dwóch, trzech latach otrzymuje list od Boga. Samochodem przyjaciela pomimo strasznego mrozu dociera do Chaty. W tym domu budzi się i czuje się w innym świecie, nagle jest przepiękna pogoda. Bóg w postaci grubej murzynki rozmawia z tym ojcem i pojawia się Jezus i Duch Święty Farai. Akcja książki zaskakuje czytelnika, zapoznajemy bohatera- ojca który w życiu doznaje wielu cierpień, wychowuje się w trudnej rodzinie w której niejednokrotnie dochodzi do przemocy. Sytuacja wymusza na nim sięgnięcie po kieliszek, ucieka z domu w wieku 12 lat.

W przyszłości zakłada rodzinę i wszystko układa się wspaniale, aż do momentu zaginięcia dziecka, ta sytuacja wywarła na klubowiczach zaskoczenie, smutek, a zarazem chęć przeczytania więcej.

Jednogłośnie książka spodobała się czytelnikom i jest ona godna polecenia.

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Koordynatorkami wojewódzkimi DKK są:
Danuta Wachulak i Dorota Jankowska
(Dział Metodyki, Analiz i Szkoleń WBP w Łodzi).

tel. 42 663 03 53
42 63 768 35

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Deklaracja dostępności

2011 WiMBP w Łodzi