Spotkanie z Pania Joanną Olech

Zobacz zdjęcia ze spotkania:
  • 06 01 08 widzew 2
  • 06 01 08 widzew 3
  • 06 01 08 widzew 4
  • 06 01 08 widzew
  • 06 01 08 widzew1
  • obraz-imprezy 052
  • obraz-imprezy 072
  • obraz-imprezy 073

10  stycznia  2008  roku  w  MBP  Łódź - Widzew  Filii  nr  5 mieszczącej się przy  ul. Wilcza 7,  odbyło się  spotkanie  z  pisarką i  ilustratorką  książek dla dzieci Panią Joanną Olech. Impreza odbyła się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, który działa w naszej placówce od kwietnia 2007 r. Podczas wrześniowego (2007 r.) spotkania (DKK) mieliśmy możliwość zapoznać się z książką Pani Joanny Olech „Dynastia Miziołków”,  która  wzbudziła  w  nas  same  radosne  i pozytywne emocje. I właśnie w tedy zrodziły się pomysł, aby zaprosić do naszej biblioteki Panią Joannę w ramach projektu „Autor na żądanie”. Było nam bardzo miło, gdy okazało się, że Pani Olech przyjęła zaproszenie i zaszczyci nas swoją obecności. Trudno opisać radość naszych klubowiczów i bibliotekarek. Wreszcie nadszedł dzień wizyty szacownego gościa. Trochę z stremowani czekaliśmy w wielkim napięciu i okazało się, że Pani Joanna to  miła i sympatyczna osoba, która swoim bezpośrednim podejściem zawojowała nas zupełnie. Samo spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie wśród Szkół Podstawowych, dlatego też uczestników imprezy było (łącznie z dorosłymi osobami) ok. 100 .  Oprócz naszych klubowiczów, wzięli udział uczniowie kl. IV-V ze:  SP nr 29 ul. Przędzalniana 70, SP nr 170 ul. Miedziana 1/3 , SP nr 111 ul. Jaracza  44/46 oraz SP nr  204 ul. Gajcego 7/11.

W imprezie uczestniczyła Dyrektor MBP Łódż-Widzew Pani Grażyna Rurowicz, Instruktor MBP Łódż-Widzew Pani Maria Rajpold,  Pani Kinga Siekierska – Metodyk z WiMBP im. Józefa Piłsudskiego (koordynator wojewódzki DKK) oraz bibliotekarze z Filii nr 2, 4, 5, 9 i 10. Zainteresowane osoby miały możliwość zakupu książki Pani Joanny Olech „Gdzie diabeł mówi do usług” wydanej przez Wydawnictwo Literatura.

Pani Joanna Olech bardzo szybko nawiązała kontakt z młodzieżą, opowiadając o swojej pracy i rodzinie w sposób niezwykle interesujący. Nasz gość czytał  fragmenty książek „Dynastia Miziołków” oraz „Pompon w rodzinie Fisiów”. Dzieci brały udział w konkursach zorganizowanych przez Panią Joannę, odpowiadając na pytania dotyczące przeczytanego fragmentu. Nie zabrakło też słodkich nagród, które motywowały je do dalszych zmagań. Na zakończenie do Pani Joanny ustawiła się długa kolejka po autograf. Nasz gość z wielką cierpliwością podpisywał całą masę karteczek i książek bo, każda osoba chciała mieć choć niewielką pamiątkę z tego jakże ciekawego spotkania. Na sam koniec zrobiliśmy sobie  pamiątkowe zdjęcia i dzieciaki  i dorośli. To było naprawdę cudowne przeżycie.

Mamy nadzieję, że spotkanie z Panią Joanną Olech zachęci dzieci i młodzież do czytania oraz korzystania z bibliotek.

Małgorzata Kowalska
(bibliotekarz Filii nr 5, moderator DKK)