Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

Dyskusyjne kluby książki województwa łódzkiego zapraszają na spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek.

Od 1993 r. wykłada językoznawstwo w Instytucie Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego - jest doktorem nauk humanistycznych, autorem licznych prac naukowych z dziedziny językoznawstwa. Jednak przede wszystkim jest mamą sześcioletniej dziś Isi. Kiedy Isia postawiła swój pierwszy samodzielny kroczek, jej mama natychmiast sięgnęła po pióro i napisała pierwszy wierszyk - w co sama nie mogła uwierzyć. I niemal natychmiast rozpruł się worek z pomysłami! Wiosną 2003 r. Agnieszka Frączek zadebiutowała zbiorem wierszyków dla dzieci pt. Co ja plotę? Od tamtej pory ukazało się już sto książek jej autorstwa! Nie porzuciła jednak pracy naukowej: jesienią 2004 r. ukazała się monografia Słowniki niemiecko-polskie i polsko-niemieckie wczoraj i dziś jej autorstwa, jest współautorką Wielkiego słownika wyrazów obcych oraz Słownika ochrony środowiska. Jest też redaktorem naukowym powstającego właśnie Wielkiego słownika niemiecko-polskiego i polsko-niemieckiego. Autorka podkreśla, że największą przyjemność sprawia jej właśnie pisanie dla dzieci - to jedyny rodzaj twórczości, który odmładza myśli i każe spojrzeć na świat przez kolorowe okulary. (źródło)

Spotkanie odbędzie się 23 października 2012 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pabianicach FB nr 5 ul. Św. Jana 10 o godz. 9.00

Zapraszamy.