Spotkanie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk w Filii nr 14 MBP Łódź-Bałuty

Spotkanie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk.

Dnia 8 października 2014 roku o godzinie 16:30 w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki odwiedziła naszą bibliotekę Małgorzata Gutowska-Adamczyk. Spod jej pióra wyszło wiele interesujących książek - rozchwytywanych przez naszych czytelników np.: "Cukiernia pod Amorem", "Podróż do miasta świateł" czy "Mariola, moje krople". Autorka okazała się miłą i bezpośrednią osobą. Od pierwszego zdania wytworzył się bliski kontakt między nią a przybyłymi na spotkanie czytelnikami. W trakcie sympatycznej rozmowy padło wiele pytań związanych z jej twórczością. Małgorzata Gutowska-Adamczyk mówiła o pracy pisarza. Wyjawiła nam, że przed przystąpieniem do pisania gromadzi materiały historyczne dotyczące epoki w której toczy się akcja powieści. Poznaliśmy genezę "Cukierni pod Amorem". Dowiedzieliśmy, że pierwowzorem Celiny Hryć była matka chrzestna autorki, a podarowany chrześnicy pierścionek przerodził się w pierścień Zajezierskich, zaś ulubioną postacią pisarki jest Mikołaj z "220 linii". Wyjawiła nam, że praca nad książkami dla młodzieży wpłynęła na sposób wychowywania przez nią dzieci. Zapytana co w Paryżu przetrwało z czasów belle epoque odpowiedziała, że piękne aleje i budynki projektu barona Haussmanna. Byliśmy ciekawi czy powstaną dzieje rodu Toroszynów. Małgorzata Gutowska-Adamczyk odpowiedziała, że nosiła się z tym zamiarem, ale obecnie wszystkie swoje myśli i siły poświęca nowej sadze historycznej, której akcja zaczyna się w I połowie XVI wieku na Pomorzu - jej pierwsza część ma zostać wydana w lutym 2015 roku. Na zakończenie spotkania autorka wpisała się do kroniki i podpisywała przyniesione przez czytelników książki.

Beata Bogusławska: moderator DKK przy Filii nr 14 MBP Łódź-Bałuty.