Spotkanie autorskie z Ewą Chotomską

4 czerwca 2019 r. gościem szadkowskiej biblioteki była  Ewa Chotomska,  córka Wandy Chotomskiej. Pani Ewa napisała wiele popularnych piosenek m.in.: „Szczotka, pasta”, „Myj zęby”, „Moja fantazja”.  Jest autorką licznych scenariuszy m.in. popularnego Tik-Taka, w którym wcielała się w rolę niezapomnianej Ciotki Klotki. Współpracowała również z innymi programami m.in. BudzikJedyneczka.  Ewa Chotomska jest założycielką zespołu Fasolki, a także autorką wielu książek dla dzieci: „Piosennik Ciotki Klotki”, „Kuchenny alfabet” , „Zając Poziomka” . Podczas spotkania nasz gość opowiadał o sobie,  swojej pracy, rodzinie i zwierzętach. Pisarka wspominała , że jako małe dziecko bawiła się z mamą w rymy , z których powstawały piękne wierszyki. W trakcie spotkania dzieci również bawiły się w rymowanki, brały udział we wspólnych zabawach, śpiewały piosenki i odgadywały zagadki. Na zakończenie były wspólne zdjęcia i autografy. Czas spędzony z Panią Ewą upłynął nam w bardzo miłej atmosferze. Spotkanie było zorganizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.