Spotkanie z Izabelą Sową

W dniu 15 listopada 2007 r. o godz. 19:00 w czytelni Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zgierzu gościła Izabela Sowa. Spotkanie autorskie z czytelnikami zrealizowano w ramach Projektu Dyskusyjnych Klubów Książki.

Rozgłos przyniosła pisarce tzw. owocowa seria, którą tworzą następujące powieści: „Smak świeżych malin” (2002), „Cierpkość wiśni” (2002), „Herbatniki z jagodami” (2003), Zielone jabłuszko” (2004). Izabela Sowa jest również autorką wydanego w 2006 roku zbioru opowiadań pt. „10 minut od centrum” będącego przedmiotem klubowej dyskusji oraz najnowszej powieści zatytułowanej „Świat szeroko zamknięty” (październik 2007). W spotkaniu wzięło udział 38 osób. Przybyli nie tylko członkowie DKK , ale inni zainteresowani czytelnicy. Izabela Sowa  opowiedziała o początkach swej pisarskiej drogi, pierwowzorach literackich bohaterów, regułach rządzących rynkiem książek i czasopism. Ujawniła  plany na następną książkę.
Pisarka zwróciła uwagę, że żyjemy w tzw. klatkach,  że wszyscy jesteśmy ograniczeni przez pewne normy, które narzuca nam płeć, miejsce zamieszkania, przynależność do pewnej grupy.

Na koniec spotkania autorka rozdała autografy osobom, które zakupiły książki.
Przebiegające w miłej atmosferze spotkanie trwało ponad dwie godziny.

Małgorzata Frydrych
moderator DKK przy PMBP w Zgierzu

Zobacz zdjęcia ze spotkania:
  • p1010015-web
  • sowa10-web