DKK kl. VII W GBP Świnice Warckie

W dniu 16.01.2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Świnicach Warckich odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki uczniów z klasy VII. Omawianą przez nich książką była powieść autorstwa Pawła Beręsewicza pt. „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”. Poniżej przedstawiamy relację naszych klubowiczów:

Książka o chłopcu w wieku około 12-13 lat. Jest nim Jacek Karaś. Zaczął on  przeżywać nieznane mu dotąd uczucia jakimi jest miłość, zauroczenie. Dziewczyna, w której się zakochał to Kaśka Kwiatek-nowa uczennica w jego klasie, bardzo przebojowa i błyskotliwa osoba . Przez całą książkę główny bohater stara się, aby zwróciła na niego uwagę, jednak większość sposobów które stosował były absurdalne.

Książka napisana prostym i zrozumiałym językiem, przez co każdy może ją  przeczytać. Według nas, uczestników DKK ta powieść jest bardzo ciekawa i warta przeczytania.