Warsztaty z ilustratorką Agnieszką Żelewską

Mówi się, że nie od razu Rzym zbudowano. Pani Agnieszce Żelewskiej, która odwiedziła bibliotekę dla dzieci i młodzieży w ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki, stworzenie makiety Rzymu nie zajęło dużo czasu. Ta wyjątkowa sceneria posłużyła jednak jako tło rozmów o literaturze i sztuce. Pani Agnieszka Żelewska podzieliła się z uczestnikami warsztatów tajnikami swojej pracy zawodowej, jaką jest ilustrowanie książek dla dzieci. Szczególnie bliskie tematowi spotkania było opowiadanie o kocie Maurizio pod tytułem „Włoska przygoda”. Razem z zabawnymi bohaterami udaliśmy się w podróż po Rzymie i dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawostek o zabytkach tego miasta. Dodatkowo dzieci w ramach pracy plastycznej wykonały włoską kamienicę. Na koniec uczestnicy mieli okazję zakupić książkę i otrzymać autograf! Warsztaty zorganizowane zostały we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi oraz Instytutem Książki.