Spotkanie autorskie z Jakubem Skworzem w Pabianicach

We wtorkowy ranek Miejska Biblioteka Publiczna w Pabianicach zamieniła się w bajkowy zamek. A to za sprawą niezwykłego gościa, który zawitał w progi Filii nr 5 – pisarza Jakuba Skworza. A dlaczego zamek? Pan Jakub jest autorem serii książek dla dzieci o przygodach księżniczki Adeli – i to właśnie z tą postacią zapoznały się dzieci z Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy naszej Bibliotece. Uczestnicy spotkania wysłuchali najpierw treści opowiadania „Księżniczka Adela szuka przyjaciela”. Następnie musieli przejść trzy próby, aby móc zostać przyjaciółmi księżniczki. Podczas próby odwagi dzieci miały za zadanie pogłaskać gumowego węża, pokazując, że się go nie boją. To wyzwanie okazało się bułką z masłem. Potem była próba kreatywności – ochotnicy podchodzili do magicznego worka, by bez patrzenia rozpoznać przedmioty, które się w nim kryją. W trakcie próby serdeczności klubowicze musieli udowodnić, że potrafią ze sobą współpracować – podzieleni na grupy układali puzzle z obrazkami z książek o księżniczce Adeli. Na koniec dzieci otrzymały na pamiątkę zakładkę od pana Jakuba Skworza oraz autograf! To miłe spotkanie zorganizowane zostało we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi oraz Instytut Książki.

Paula Michalska