Spotkanie autorskie z P. Aleksandrą Mazur

Dnia 21.02.2019r. dla uczestników DKK odbyło się spotkanie autorskie z P. Aleksandrą Mazur, autorką książki „Aszerat”. Pani Ola jest mieszkanką naszej gminy, a powieść Aszerat jest jej debiutancką książką, ale jak sama podkreśliła nie ostatnią. Bohaterką powieści jest dziewczyna o imieniu Zuzanna, która po ciężkich przejściach w domu rodzinnym rozpoczyna wędrówkę za Jezusem Chrystusem i towarzyszącymi mu uczniami. Jest to opowieść o kobiecie i jej życiu w czasach Chrustusowych, ale przede wszystkim o wierze chrześcijańskiej i jej wartościach.

Na początku spotkania autorka opowiedziała o tym co skłoniło ją do napisania książki, o długotrwałych przygotowaniach i pierwszych recenzentach. Następnie spotkanie przerodziło się w dyskusję między pisarką a zgromadzoną publicznością. Autorka odpowiadała na pytania  czytelników, które dotyczyły m.in. życia osobistego, religii, konkretnych wątków i bohaterów. Na koniec oczywiście były autografy i pamiątkowe zdjęcia.

Spotkanie autorskie z P. Romanem Czejarkiem

W czwartek 25.10.2018r. Dyskusyjny Klub Książki działający przy naszej bibliotece gościł P. Romana Czejarka- dziennikarza radiowego i telewizyjnego, wieloletniego prowadzącego Lato z radiem. Ponad trzygodzinne spotkanie minęło niezwykle szybko, a to za sprawą niezwykłych opowieści i anegdot opowiadanych przez naszego gościa. Opowieści dotyczyły przede wszystkim wspaniałych ludzi, z którymi Pan Roman miał przyjemność współpracować i podróżować oraz niezwykłych miejsc i historii z nimi związanych. Nasz gość opowiadał o koncertach plenerowych, o konkursach organizowanych na antenie i estradzie, o zabawnych sytuacjach z życia wziętych. Pan Roman dał się poznać jako niezwykle miła, serdeczna i otwarta na ludzi osoba. Na zakończenie wszyscy zrobili sobie wspólną fotografię z naszym gościem, która będzie na pewno niezwykłą pamiątką. Spotkanie zrealizowano we współpracy z Instytutem Książki i Wojewódzką Biblioteką Publiczną, im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Spotkanie autorskie z P. Agatą Kołakowską

Dnia 18.09.18r. gościem GBP w Kleszczowie oraz Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy naszej bibliotece była P. Agata Kołakowska, pisarka, wrocławianka z urodzenia i zamiłowania. Pani Agata jest autorką takich książek jak: „Pięć minut Raisy”, „Kolejny rozdział”, „Igraszki z losem”, „Niewypowiedziane słowa”, „Patrycja”, „Siódmy rok” czy „Wyrok na miłość”. Ostatnią z wymienionych książek nasi klubowicze otrzymali do przeczytania na poprzednim spotkaniu aby móc podzielić się refleksjami na jej temat na spotkaniu autorskim. Większość z powieści pisarki posiadamy w zbiorach naszej biblioteki. Pani Agata opowiadała o początkach swojej przygody z pisaniem, o tym, że od zawsze chciała dzielić się z innymi kobietami swoimi emocjami oraz dodawać im otuchy poprzez książki im dedykowane. Uczestnicy spotkania mieli niepowtarzalną okazję  aby zadać autorce mnóstwo pytań i dowiedzieć się o niej nieco więcej. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pani Agata dała się poznać jako ciepła i serdeczna osoba. Po spotkaniu autorka podpisywała książki z dedykacjami.