„Eliksir przygód”- DKK dla dzieci 25.09.2019

Pierwsze po wakacjach spotkanie DKK odbyło się 25 września. Tym razem dyskutowaliśmy o książce Beaty Ostrowickiej „Eliksir przygód”. Akcja tej książki toczy się w Wenecji i Polsce, w XVII i XX wieku, a wszystko to za sprawą tytułowego eliksiru. Główna bohaterka Helenka oraz jej wuj i tajemniczy człowiek z blizną przenoszą się w odległe dla nich czasy. Zwłaszcza Helenka nie może się odnaleźć w czasach nam współczesnych, z pomocą przychodzi grupa rówieśników. Zabawne perypetie zachwyciły nasze klubowiczki choć na początku zraziła je dość skomplikowana akcja.

Zofia Stanecka w Wieruszowie 04.06.2018

4.06 na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci do Wieruszowa przyjechała Zofia Stanecka.  Pisarka znana większości dzieci dzięki swojej bohaterce Basi, którą czyta każdy od przedszkola. Pisarka na spotkaniu autorskim opowiadała o ciężkiej, lecz niezwykle przyjemnej pracy pisarza. Dzieci aktywnie włączały się w spotkanie wymyślając swoje opowiadania. Poniedziałkowy poranek był niezwykle twórczy w naszej bibliotece.

„Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki”