DKK dla dzieci relacje

W dniu 8 listopada 2018 odbyło się kolejne spotkanie z Dyskusyjnym Klubem Książki „Pozytywnie zaczytani”.
Nasi klubowicze kontynuowali opowiadanie książki „Pierwszaki z kosmosu”. Lektura w zabawny sposób pokazuje jak poprawnie powinnyśmy się zachowywać i być tolerancyjni wobec drugiego człowieka.

Na naszych zajęciach wykonujemy również prace plastyczne. Wykorzystując walory jesieni nasi klubowicze wykonali prace z liści, które można oglądać w bibliotece.

DKK dla dzieci relacja

W dniu 31 października 2018 odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci „Pozytywnie zaczytani”.

Na spotkaniu wspólnie czytaliśmy wiersze związane z jesienną np. Jana Brzechwy „Grzyby”, Wandy Chotomskiej „Psia pogoda”, Marii Konopnickiej „Jesienią”, „Parasol”, „Z lasu”.

Jesienna aura na dworze zainspirowała, aby wspólnie wykonać jesienny bukiet z liści, który można oglądać w bibliotece.

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci

W dniu 20 września 2018 odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie DKK dla dzieci "Pozytywnie zaczytani". Nasze spotkanie miało charakter organizacyjno-dyskusyjny. Dzieci miały okazję zapoznać się z książką Agnieszki Frączek "Dobre obyczaje czyli w lekkim tonie o bon tonie".

Przeczytaliśmy różne historie, a na ich podstawie dyskutowaliśmy o zasadach dobrych manier i grzecznościowych zwrotów. Bo uśmiech zaraża jak grypa. Kto pierwszy podaję rękę Starszy- Młodszemu, Mężczyźnie - Dama. Czy wypada wyjść z przyjęcia imieninowego bez pożegnania? Mówić "poproszę" zamiast "daj".

Wspólnie czytaliśmy wiersze z okazji 100- lecia Odzyskania Niepodległości "Katechizm polskiego dziecka", "Do polskiej dzieweczki"

DKK dla dzieci

W dniu 4 października 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie DKK dla dzieci „Pozytywnie zaczytani”.

Omawialiśmy fragmenty książki Rafała Witek „Pierwszaki z kosmosu”, o bohaterce Poli, która  właśnie rozpoczyna naukę w pierwszej klasie. A razem z nią w szkole zjawiają się przybysze z kosmosu - Titi i Toto. Tym wesołym stworkom trudniej niż innym dzieciom przyswoić sobie szkolne reguły i zwyczaje. Niekiedy wpadają w tarapaty, ale zawsze jest z nimi wesoło.

Po wspólnej dyskusji i wrażeniach na temat przeczytanych fragmentów książki, każdy uczestnik pokolorował swoją wersje kosmicznej galaktyki.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

W dniu 22 marca 2018 odbyło się spotkanie z cyklu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci p.n.”Pozytywnie zaczytani”. Wspólnie spędzony czas był poświęcony na wspólnym czytaniu wierszy z okazji 100- lecia Odzyskania Niepodległości.
Na podstawie książki Władysława Bełza „Katechizm Polskiego Dziecka” każdy uczestnik głośno przeczytał utwory m.in.: „Czem też ja będę?”, „O celu Polaka”, „Ziemia rodzinna”, „Modlitwa za Ojczyznę”, „Marsz Skautów”, „Legenda o garści ziemi polskiej”  oraz „Kto ty jesteś?” - Polak mały to słowa znane polskim dzieciom od ponad stu lat, a książka po raz pierwszy ukazała się we Lwowie w 1900 roku i po dziś dzień jest najbardziej rozpoznawalną książką dla dzieci szerzącą wartości patriotyczne. Ogromne wrażenie na dzieciach wywarły słowa   i duch polskości ujęty w każdym utworze. Polska jako naród ma mocno zakorzenione wartości patriotyczne, dlatego warto młodemu pokoleniu zaszczepić historię naszych dziadków walczących o Polskę.