II spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem

08.03. spotkanie autorskie przy kawie z Panem Pawłem Beręsewiczem. Spotkanie odbyło się dzięki działającemu w naszej bibliotece Dyskusyjnemu Klubowi Książki dla dzieci. Omawiane książki oraz spotkania finansowane są przez Instytut Książki. W czwartkowym spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas IV i V z PSP w Lgocie Wielkiej, Woli Blakowej i w Brudzicach. Książki pana Pawła uczą,, bawią i dają do myślenia. w swoich książkach prowadzi dialog z młodzieżą, czytając jego ksiażki ma się wrażenie , że czyta się ksiązkę napisaną przez rówieśnika.

I spotkanie autorskie dla dzieci - Zofia Stanecka

19.09.2017 r. to bardzo ważna data zarówno dla naszej biblioteki, jak i działającego przy niej Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci realizowanego dzięki finansom z Instytutu Książki. Właśnie tego dnia, odbyło się pierwsze spotkanie autorskie w ramach działającego DKK dla dzieci z panią Zofią Stanecką , autorką licznych książek dla dzieci. Znana nam szczególnie z serii o mądrej i niezwykle rezolutnej pięcioletniej Basi. W świecie, której spotykamy się z problemami, pytaniami i emocjami podobnymi do tych, jakie napotykają jej rówieśnicy oraz nieco starsze koleżanki i koledzy. Ponadto pani Zosia lubi tworzyć książki o nieco dziwnych stworach , jakimi są trolle i roboty.
Na spotkaniu pani Zosia okazała się niezwykle pogodną, kreatywną i pełną poczucia humoru osobą. Przybyłym dzieciom z klas "0" , I, II PSP w Lgocie Wielkiej uśmiech nie znikał z twarzy. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z książkami autorstwa naszego gościa i poznania świata dzieci.