Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Spotkanie z Grażyną Jeromin - Gałuszką

26 września 2017 r. w ramach działającego w bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się spotkanie autorskie z Grażyną Jeromin – Gałuszką. Tak się złożyło, że właśnie tego dnia miała miejsce premiera najnowszej książki pisarki pt. „Legenda”. To właśnie od tej informacji i krótkiej opowieści o nowej lekturze zaczęło się spotkanie. Czytelniczki dowiedziały się, że najnowsza książka jest zupełnie inna od tych powstałych wcześniej. Autorka opowiadała o perypetiach związanych z jej wydaniem, i o tym, że od dawna „nosiła ją w sobie”. Panie wydawały się zainteresowane nową lekturą.
W następnej kolejności pisarka odpowiadając na pytania zgromadzonych czytelniczek opowiadała o bohaterach i miejscach opisanych w swoich książkach, o sukcesie pierwszej książki „Złote nietoperze”. Magiczne miejsca i charakterystyczni bohaterowie powieści naszego gościa to w większości fikcja rodząca się w wyobraźni pisarki. Wyjątek stanowi Magnolia, miejsce gdzieś w Bieszczadach, gdzie autorka miała przyjemność być i miejsce ją oczarowało.
Czytelniczki interesowały się również jak wygląda warsztat pracy autorki. Okazało się że pisarka tworzy w swoim domu. w sielskich warunkach, w domku pod lasem i używa do tego celu komputera. Spotkanie należy zaliczyć do udanych.

Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską

9 listopada 2016 r w Filii nr 11 MBP Łódź-Bałuty w ramach działającego Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską, autorką książek zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Przybyli na spotkanie czytelnicy mogli dowiedzieć się jak wygląda praca pisarki, skąd czerpie pomysły do książek, czy bohaterowie są do końca fikcyjni, czy może to znajomi, członkowie rodziny…
Pani Barbara w sposób interesujący, z dużą dawką humoru opowiadała o blaskach i cieniach bycia pisarzem, oraz o swoich książkach.
Było to pierwsze spotkanie w ramach działającego w bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki , mamy nadzieję, że następne będą tak samo udane.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi