Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

"Kryminalistka" Joanny Jodełki

25 marca 2019 r. podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawiałyśmy o „Kryminalistce”  Joanny Jodełki. Każda z przybyłych na spotkanie pań, miała inne odczucia po przeczytanej lekturze. Właściwie trudno powiedzieć czy książka nam się podobała czy nie…
Rozmawiałyśmy o lekturze i doszłyśmy do wniosku, że raczej nie jest to kryminał, bo od pierwszych chwil wiemy, kto kogo i dlaczego zabił. Autorka próbuje pokazać nam postać  delikatnej kobiety i mechanizmów doprowadzających do tego, że staje się ona morderczynią. Przedstawiony obraz w bardzo różny sposób trafił do czytelniczek. Jedna z Pań odczytała go jako groteskę, inna jako grozę. Zapraszamy do lektury i własnej oceny…

Magdalena Witkiewicz "Pierwsza na liście"

25 lutego 2019 r.  podczas spotkania DKK rozmawiałyśmy o książce Magdaleny Witkiewicz „Pierwsza na liście”. Uczestniczki spotkania stwierdziły, że książka czyta się lekko i przyjemnie, a jednocześnie autorka podejmuje ważny temat. Jedna z bohaterek choruje na białaczkę, przy tej okazji dowiadujemy się kilku ważnych rzeczy o tym jak wygląda przeszczep szpiku. Dowiedziałyśmy się kilku rzeczy o których powinien wiedzieć każdy potencjalny dawca.

Rozmawiałyśmy o relacjach międzyludzkich opisanych w powieści. Zastanawiałyśmy się czy przyjaźń wystawiona na próbę tak dużą, jak ta opisana w powieści może się reaktywować po prawie dwudziestu latach…?
Czy to możliwe…?
Czy nawet w obliczu tak ważnych wydarzeń jak śmiertelna choroba, Patrycja miała prawo wymagać czegokolwiek od Iny…?
Polecamy i zapraszamy do lektury.

Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską

9 listopada 2016 r w Filii nr 11 MBP Łódź-Bałuty w ramach działającego Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską, autorką książek zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Przybyli na spotkanie czytelnicy mogli dowiedzieć się jak wygląda praca pisarki, skąd czerpie pomysły do książek, czy bohaterowie są do końca fikcyjni, czy może to znajomi, członkowie rodziny…
Pani Barbara w sposób interesujący, z dużą dawką humoru opowiadała o blaskach i cieniach bycia pisarzem, oraz o swoich książkach.
Było to pierwsze spotkanie w ramach działającego w bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki , mamy nadzieję, że następne będą tak samo udane.

Spotkanie z Grażyną Jeromin - Gałuszką

26 września 2017 r. w ramach działającego w bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się spotkanie autorskie z Grażyną Jeromin – Gałuszką. Tak się złożyło, że właśnie tego dnia miała miejsce premiera najnowszej książki pisarki pt. „Legenda”. To właśnie od tej informacji i krótkiej opowieści o nowej lekturze zaczęło się spotkanie. Czytelniczki dowiedziały się, że najnowsza książka jest zupełnie inna od tych powstałych wcześniej. Autorka opowiadała o perypetiach związanych z jej wydaniem, i o tym, że od dawna „nosiła ją w sobie”. Panie wydawały się zainteresowane nową lekturą.
W następnej kolejności pisarka odpowiadając na pytania zgromadzonych czytelniczek opowiadała o bohaterach i miejscach opisanych w swoich książkach, o sukcesie pierwszej książki „Złote nietoperze”. Magiczne miejsca i charakterystyczni bohaterowie powieści naszego gościa to w większości fikcja rodząca się w wyobraźni pisarki. Wyjątek stanowi Magnolia, miejsce gdzieś w Bieszczadach, gdzie autorka miała przyjemność być i miejsce ją oczarowało.
Czytelniczki interesowały się również jak wygląda warsztat pracy autorki. Okazało się że pisarka tworzy w swoim domu. w sielskich warunkach, w domku pod lasem i używa do tego celu komputera. Spotkanie należy zaliczyć do udanych.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi