Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

"Opowieść niewiernej" Magdaleny Witkiewicz

Podczas spotkania DKK, 27 listopada 2017 roku, rozmawiałyśmy o książce Magdaleny Witkiewicz „Opowieść niewiernej”. Klubowiczki określiły lekturę jako łatwą, miłą i przyjemną.  Narratorką jest Ewa, młoda mężatka, której ogólnie mówiąc, nie podoba się własne życie . Bohaterka jest nieszczęśliwa, bo lekceważy ją mąż, poroniła a chciałaby być mamą, zostaje zwolniona z pracy, wszystko jest źle i nie tak jak powinno być. Rozwiązaniem wydaje się być podwójna zdrada…
Próbowałyśmy ocenić bohaterkę…, przeczytajcie książkę i oceńcie sami…
Lektura spowodowała, że zaczęłyśmy rozmawiać o współczesnym świecie, wartościach i relacjach międzyludzkich.

Spotkanie z Grażyną Jeromin - Gałuszką

26 września 2017 r. w ramach działającego w bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się spotkanie autorskie z Grażyną Jeromin – Gałuszką. Tak się złożyło, że właśnie tego dnia miała miejsce premiera najnowszej książki pisarki pt. „Legenda”. To właśnie od tej informacji i krótkiej opowieści o nowej lekturze zaczęło się spotkanie. Czytelniczki dowiedziały się, że najnowsza książka jest zupełnie inna od tych powstałych wcześniej. Autorka opowiadała o perypetiach związanych z jej wydaniem, i o tym, że od dawna „nosiła ją w sobie”. Panie wydawały się zainteresowane nową lekturą.
W następnej kolejności pisarka odpowiadając na pytania zgromadzonych czytelniczek opowiadała o bohaterach i miejscach opisanych w swoich książkach, o sukcesie pierwszej książki „Złote nietoperze”. Magiczne miejsca i charakterystyczni bohaterowie powieści naszego gościa to w większości fikcja rodząca się w wyobraźni pisarki. Wyjątek stanowi Magnolia, miejsce gdzieś w Bieszczadach, gdzie autorka miała przyjemność być i miejsce ją oczarowało.
Czytelniczki interesowały się również jak wygląda warsztat pracy autorki. Okazało się że pisarka tworzy w swoim domu. w sielskich warunkach, w domku pod lasem i używa do tego celu komputera. Spotkanie należy zaliczyć do udanych.

Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską

9 listopada 2016 r w Filii nr 11 MBP Łódź-Bałuty w ramach działającego Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską, autorką książek zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Przybyli na spotkanie czytelnicy mogli dowiedzieć się jak wygląda praca pisarki, skąd czerpie pomysły do książek, czy bohaterowie są do końca fikcyjni, czy może to znajomi, członkowie rodziny…
Pani Barbara w sposób interesujący, z dużą dawką humoru opowiadała o blaskach i cieniach bycia pisarzem, oraz o swoich książkach.
Było to pierwsze spotkanie w ramach działającego w bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki , mamy nadzieję, że następne będą tak samo udane.

"Słońce w słonecznikach" Dominiki Stec

24 kwietnia podczas spotkania DKK w Filii nr 11 MBP Łódź – Bałuty uczestniczki podzieliły się swoimi wrażeniami po przeczytaniu książki Dominiki Stec „Słońce w słonecznikach”.  Akcja powieści toczy się w prowincjonalnym miasteczku w końcu lat pięćdziesiątych. Poznajemy losy młodej Tereski, jej pierwsze miłości i związane z nimi dramaty. Poznajemy również Teresę jako siedemdziesięcioletnią kobietę, która za sprawą podarowanego jej pamiętnika poznaje swoją młodość z perspektywy obcego jej człowieka…Odkrywa fakty ze swojego życia, o których istnieniu nie miała pojęcia, poznaje prawdę o ludziach, którzy wywarli ogromny wpływ na historię jej życia. Teresa uświadamia sobie jak bardzo została oszukana…
Wspólnie stwierdziłyśmy, że to interesująca książka, inaczej odbierana przez osoby młode a inaczej przez osoby, które z własnej młodości pamiętają opisane w powieści czasy.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi