Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

"Słońce w słonecznikach" Dominiki Stec

24 kwietnia podczas spotkania DKK w Filii nr 11 MBP Łódź – Bałuty uczestniczki podzieliły się swoimi wrażeniami po przeczytaniu książki Dominiki Stec „Słońce w słonecznikach”.  Akcja powieści toczy się w prowincjonalnym miasteczku w końcu lat pięćdziesiątych. Poznajemy losy młodej Tereski, jej pierwsze miłości i związane z nimi dramaty. Poznajemy również Teresę jako siedemdziesięcioletnią kobietę, która za sprawą podarowanego jej pamiętnika poznaje swoją młodość z perspektywy obcego jej człowieka…Odkrywa fakty ze swojego życia, o których istnieniu nie miała pojęcia, poznaje prawdę o ludziach, którzy wywarli ogromny wpływ na historię jej życia. Teresa uświadamia sobie jak bardzo została oszukana…
Wspólnie stwierdziłyśmy, że to interesująca książka, inaczej odbierana przez osoby młode a inaczej przez osoby, które z własnej młodości pamiętają opisane w powieści czasy.

Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską

9 listopada 2016 r w Filii nr 11 MBP Łódź-Bałuty w ramach działającego Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską, autorką książek zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Przybyli na spotkanie czytelnicy mogli dowiedzieć się jak wygląda praca pisarki, skąd czerpie pomysły do książek, czy bohaterowie są do końca fikcyjni, czy może to znajomi, członkowie rodziny…
Pani Barbara w sposób interesujący, z dużą dawką humoru opowiadała o blaskach i cieniach bycia pisarzem, oraz o swoich książkach.
Było to pierwsze spotkanie w ramach działającego w bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki , mamy nadzieję, że następne będą tak samo udane.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi