Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Spotkanie autorskie ze Slawomirem Koprem

Nadzwyczajne spotkanie ze Sławomirem Koprem odbyło się 29 września 2017 r. o godz. 17:00 w czytelni  GBP w Rząśni, które zorganizowane było w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Pisarz wprowadził uczestników spotkania w arkana powstawania swoich książek. Wyznał, że to nie natchnienie a ciężka i systematyczna praca każdego dnia przynosi zamierzone efekty w postaci nowych książek, pojawiających się na rynku wydawniczym. Autor wstaje bardzo wcześnie rano, bo o 3.00 i zaczyna pracę od przypomnienia materiału, który został napisany poprzedniego dnia, aby móc dalej tworzyć. Zdradził nam również, że bardzo lubi swoją pracę i pisanie przychodzi mu z wielką łatwością, jest wstanie napisać książkę nawet w ciągu kilku miesięcy. Sławomir Koper w ostatnim cyklu książek o elitach PRL skupia się na wybranych epizodach z życia prywatnego znanych ludzi. Zamieszczając w nich ciekawe, intrygujące, a czasem zaskakujące fakty, autor nie ma na celu krytyki danej postaci, daje jedynie możliwość czytelnikowi do własnej oceny.

Podczas spotkania uczestnicy mogli usłyszeć o nieznanych faktach, do jakich dotarł pisarz, a które nie zostały jeszcze zamieszczone w żadnej z jego książek. Zdradził nam także, że już niebawem,  pojawi się w księgarniach nowa publikacja ..

Spotkanie autorskie z Marią Czubaszek

We wtorek 7 października 2015 roku w ramach spotkań autorskich Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Rząśni gościliśmy Marię Czubaszek – „Kobietę instytucję, od wielu lat działającą na terenie kraju, rozśmieszającą bardziej niż gaz łzawiący używany przez ZOMO, która bywa przeciwstawiana patetycznej instytucji Matki Polki, Pierwszą Damę polskiej sceny kabaretowej, wybitną autorkę, wybitnych skeczy, dosadny przykład na to, że palenie nie zabija, zwłaszcza poczucia humoru”… Maria Czubaszek mówi o sobie „autorka rozrywkowa”.Maria Czubaszek opowiadała o wszystkim. 

O niewątpliwym poczuciu humoru, oraz dystansie do własnej osoby świadczy fakt przyjęcia nominacji od Szymona Majewskiego do plebiscytu „Wiwat (nie)najpiękniejsi” w kategorii „Stara, ale jara”, gdyż jak stwierdziła, stara już jest, a jara cygary jak mało kto w tym kraju. Możliwość spotkania, tak znanej a przede wszystkim lubianej osoby, jaką jest Maria Czubaszek, wzbudziło ogromne zainteresowanie czytelników, czytelnia wypełniona była po brzegi.

Spotkanie przebiegało w niezwykle zabawnej i pełnej śmiechu atmosferze. Pani Maria zachwyciła uczestników spontanicznością, żywiołowością i ogromnym poczuciem humoru, dystansem wobec siebie i otaczającej rzeczywistości. Po spotkaniu słów uznania, sympatii i podziwu dla p. Marii padło bardzo dużo,   a kolejka po autografy przypominała kolejki z czasów PRL po deficytowe artykuły

 

Spotkanie autorskie z Ireną Matuszkiewicz w GBP w Rząśni

W środowy wieczór 23 października 2013 roku odbyło się inauguracyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki założonego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Rząśni. Na jego otwarciu, gościła znana pisarka – autorka piętnastu powieści Irena Matuszkiewicz oraz koordynator wojewódzki DKK Kinga Siekierska.

          W mowie powitalnej, dyrektor biblioteki Joanna Konieczko w skrócie przybliżyła wszystkim zgromadzonym postać pisarki.

Obecni na spotkaniu dowiedzieli się, że urodziła się ona na Lubelszczyźnie w małej miejscowości Tarnawatka. „W tej samej co hrabia Jan Tyszkiewicz. To mój jedyny związek z arystokracją” – przyznała, śmiejąc się Pani Irena. Czytelników interesowało, czy w książce „Szepty” jest coś z jej życia rodzinnego i które z postaci najbardziej jej przypadły do gustu ? Odpowiedziała, że nie ma tam wątków rodzinnych. Lubi wszystkich bohaterów oprócz Joli. Stwierdziła ponadto, że w książce „Przeklęte, zaklęte” opisała swoje rodzinne strony i to na tyle jeżeli chodzi o rodzinę. Pasją pisarki jest czytanie, kiedyś dosłownie połykała książki. Wg niej telewizji praktycznie mogłoby nie być. Co innego Internet… Ta nowinka techniczna bardzo się spodobała Pani Irenie. Często z niej korzysta.

Spotkanie autorskie z Romanem Czejarkiem w GBP w Rząśni

W środę 15 października o godz. 18.00 w Naszej Bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Romanem Czejarkiem – dziennikarzem, radiowcem, pisarzem, publicystą ale także i konferansjerem.
Okazją do spotkania była książka „Kochane Lato z Radiem”, w której Roman Czejarek opowiada  o ludziach, tworzących popularną audycję, jego historii, gwiazdach występujących na słynnych plenerowych koncertach, fanach, konkursach organizowanych na antenie i na estradzie, przytacza zabawne sytuacje, sypie anegdotami, opisuje ciekawostki zza mikrofonu i zza sceny. Nie inaczej było w bibliotece.  Dziennikarz mówił, jak trafił do „Lata z Radiem”, jakim jest szefem , na czym polega fenomen najpopularniejszego programu polskiego radia, o swoich zainteresowaniach (pasjonuje się m.in. historią swojego rodzinnego Szczecina, którą opisał w książce „Kolorowy Szczecin”).
Pan Roman przygotował niespodzianki dla czytelników – można było zdobyć radiowe kubki , poduszkę pszczółkę i inne gadżety , wystarczyło odpowiedzieć na pytania związane z popularną audycją. A na koniec były oczywiście kuluarowe rozmowy z gościem i autografy w jego książce.

Roman Czejarek ma dar pisania i mówienia lekko i przyjemnie.  Uchyla rąbka radiowych tajemnic i opowiada  o kulisach plenerowych koncertów w taki sposób, aby nikogo nie urazić, o współpracownikach wypowiada się z szacunkiem a przecież mógłby i inaczej. Bo pewnie nie wszystko jest tak różowe i piękne. Jednak Czejarek zachowuje klasę nie szczędząc przy tym krytyki i pokazując swoje zdanie. W książce nie ma sztucznego udawania. Jest taka jak on szczera i serdeczna. Pokazuje pasie i sens życia autora…

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Koordynatorkami wojewódzkimi DKK są:
Danuta Wachulak i Dorota Jankowska
(Dział Metodyki, Analiz i Szkoleń WBP w Łodzi).

tel. 42 663 03 53
42 63 768 35

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Deklaracja dostępności

2011 WiMBP w Łodzi