Spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią - 16 kwietnia 2015 oku

W dniu 16 kwietnia 2015 r. na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy M - GBP  w Białej Rawskiej gościliśmy Pana Szymona Hołownię – znanego dziennikarza, publicystę, współpracującego z telewizją TVN. Publikuje również na portalu Stacja7.pl. Dwukrotny laureat nagrody Grand Press oraz laureat Dziennikarskiej Nagrody „Ślad”. Zdobywca Wiktora publiczności za rok 2010 i wiejski szpital w Kongo. Autor wielu książek m. in. „Kościół dla średnio zaawansowanych”, „Tabletki z krzyżykiem”, „Ludzie na walizkach”, „Monopol na zbawienie”, „Bóg. Życie i twórczość”, „Ludzie na walizkach. Nowe historie”, „Bóg, kasa i rock’n’roll” - wspólnie z Marcinem Prokopem, „Last minute. 24h chrześcijaństwa na świecie”, „Holyfood, czyli 10 przepisów na smaczne i zdrowe życie duchowe”.Moderatorem spotkania był Pan Zbigniew Szcześniak, który zadał naszemu gościowi wiele trudnych pytań nie tylko dotyczących wiary i chrześcijaństwa, choć trzeba przyznać, że te tematy zdominowały spotkanie. Gość na każde z zadanych mu pytań odpowiadał bardzo dogłębnie, rzeczowo i przekonywująco. Pan Hołownia to bardzo dobry mówca, a jego spojrzenie na wiele spraw zmusza do głębszych przemyśleń. Zaproszony gość naturalnie i szybko nawiązał relacje z odbiorcami.

W trakcie spotkania można było nabyć książki Szymona Hołowni wydane przez oficynę wydawniczą Znak a po spotkaniu wszyscy zainteresowani mogli otrzymać pamiątkowy autograf z dedykacją.

Spotkanie autorskie z Katarzyną Enerlich - 3 września 2013 r.

Po raz pierwszy w ramach działającego DKK przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Białej Rawskiej w dniu 3 września 2013 roku odbyło się spotkanie autorskie z Panią Katarzyną Enerlich - pochodzącą z Mrągowa powieściopisarką i poetką. Na spotkaniu goszczono również cztery osoby z DKK działającego przy MBP w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i inspirującej jego uczestników atmosferze.

Pani Katarzyna Enerlich urodziła się 15 lutego 1972 r. w Mrągowie. Studiowała na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim (Wydział Humanistyczny, Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej). Pracowała jako opiekunka osób, starszych, dziennikarka, pracownik informacji turystycznej i promocji miasta. Obecnie jest twórcą niezależnym. Należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Mieszka w Popowie Salęckim.

W wieku 12 lat zadebiutowała artykułem na temat rodzinnego Mrągowa, opublikowanym na łamach czasopisma dla młodzieży "Płomyk". Już jako uznana pisarka publikowała w prasie regionalnej oraz ogólnopolskiej, m.in. w "Gazecie Współczesnej'', "Gazecie Olsztyńskiej", "Cogito", "VariArcie", "Natura i Ty" oraz w "Bluszczu". Autorka m.in. Prowincja pełna marzeń (2009) , Czas w dom zaklęty (2010), Kwiat Diabelskiej Góry (2010), Prowincja pełna gwiazd (2010), Prowincja pełna słońca (2011), Oplątani Mazurami (2011), Prowincja pełna smaków (2013), Kiedyś przy Błękitnym Księżycu czy Studnia bez dnia.