Spotkanie z Hanną Cygler

7 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bolimowie odbyło się spotkanie autorskie, zrealizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Gościem spotkania była Hanna Cygler, gdańszczanka, polska pisarka i tłumaczka języka szwedzkiego i angielskiego. Ukończyła skandynawistykę na Uniwersytecie Gdańskim. Pracowała w gdańskim oddziale Polskiej Agencji Informacyjnej. Prowadzi własne biuro tłumaczeń. Jest członkiem założenia Bałtyckiego Stowarzyszenia Tłumaczy. Autorka powieści obyczajowych takich jak: ,,Tryb warunkowy”, ,,3 razy R”, ,,Deklinacja męska/żeńska”, ,,Czas zamknięty”, ,,Dobre geny”, czy ,,Bratnie dusze”, „Dwie głowy anioła”, „Głowa anioła”, „Kolor bursztynu”, „Odmiana przez przypadki”, „Przekład dowolny”, „Przyszły niedokonany”, „Pokonani”.
Hanna Cygler o sobie „Piszę dla przyjemności, a nie dla męki twórczej. Tak postanowiłam już przy mojej pierwszej powieści. Pomyślałam wtedy, że pragnę pisać książki, sprawiające również przyjemność moim czytelnikom. Powieści, które by się szybko czytało, niecierpliwie oczekując co dalej, a jednocześnie które by zbyt łatwo nie opuszczały pamięci czytelnika. Można je nazwać literaturą obyczajową, kobiecą, romansami czy czytadłami. To jest zupełnie nieważne. Ważne jest, by nie spać przez nie przez pół nocy… Każda nowa książka jest dla mnie nowym wyzwaniem i przygodą. Przygody - jak wiadomo – najlepiej przeżywa się wspólnie. Potrzebuję zatem Waszego towarzystwa”.
Na spotkanie przybyły klubowiczki oraz osoby zainteresowane twórczością Pani Cygler. Autorka opowiedziała o trudnym początku swojej kariery, o perypetiach wydawniczych oraz innych trudnościach, które napotkała podczas próby wydania swoich pierwszych książek. Pisarka opowiadała również jak czerpie pomysły na nowe powieści. Wspomniała także o swojej nowej książce ,,W cudzym domu”. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Nie obyło się bez pytań, na które pisarka chętnie odpowiadała. Na zakończenie Pani Cygler otrzymała bolimowskie kwiaty oraz niespodziankę w postaci bolimowskiej ceramiki. Nie zabrakło dedykacji w książkach oraz wpisu w kronikę.