Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Spotkanie autorskie z Igorem Brejdygantem

 

IMG 8060

Z przyjemnością informujemy, że 16 listopada 2023 r. mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć w naszej bibliotece autora powieści kryminalnych, Igora Brejdyganta. To spotkanie z wyjątkowym twórcą, który nie tylko fascynuje czytelników swoimi książkami, ale także tworzy scenariusze do filmów i seriali, było niezapomniane.

Podczas rozmowy z prowadzącą spotkanie, Iwoną Podeszwą, dowiedzieliśmy się, jak tradycja i atmosfera domu rodzinnego miały wpływ na wybór drogi zawodowej pisarza, będącego synem znanego aktora Stanisława Brejdyganta i primadonny Opery Warszawskiej, Neli Obarskiej.

W pierwszej części spotkania autor odpowiadał na pytania dotyczące scenariuszy do popularnych seriali, takich jak „Rysa”, „Paradoks”, „Bell Epoque”, „Szadź” czy „Układ”. Omówione zostały także wątki związane z obsadą aktorską i opinie autora na temat efektu końcowego jego pracy jako scenarzysty.

Kluczowe tematy literackiego spotkania obejmowały debiut literacki pisarza, rolę kobiet jako głównych bohaterek w powieściach kryminalnych oraz ulubione książki i autorzy.

Uczestnicy spotkania nie tylko licznie się zgromadzili, ale mieli także okazję zadawania pytań, co sprawiło, że spotkanie było interaktywne i pełne ciekawych momentów. Po oficjalnej części każdy mógł porozmawiać z autorem, zrobić zdjęcie czy zdobyć autograf.

Organizatorem spotkania był Dyskusyjny Klub Książki działający przy Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapraszamy na kolejne wydarzenia w naszej bibliotece!

IMG 8047

IMG 8052

IMG 8065

Spotkanie z Jędrzejem Pasierskim

Spotkanie z Jędrzejem Pasierskim

IMG 4317

24 listopada w czytelni biblioteki odbyło się spotkanie z Jędrzejem Pasierskim, autorem cyklu powieści kryminalnych. Podczas rozmowy z prowadzącą spotkanie Iwoną Podeszwą gość wieluńskiej książnicy opowiadał m.in. o początkach swojej pracy pisarskiej, jak zrodziła się postać głównej bohaterki cyklu komisarz Niny Warwiłow oraz dlaczego umieścił akcję trzech książek w Beskidzie Niskim. W trakcie rozmowy pojawiły się również wątki związane z warsztatem pisarskim oraz wspomnienia z dzieciństwa, które bohater spotkania spędził w Beskidzie Niskim.

Podczas wydarzenia, którego organizatorem był Dyskusyjny Klub Książki działający przy Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu nie mogło zabraknąć indywidualnych rozmów z miłośnikami twórczości Jędrzeja Pasierskiego.

Spotkanie dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


IMG 4321

IMG 4335

IMG 4336

IMG 4342

IMG 4343

IMG 4351

Andrzej Pilipiuk spotkał się z czytelnikami MiGBP w Wieluniu

 

aIMG 8465

6.11.2018 r. Miejska i Gminna Bibliotek Publiczna w Wieluniu gościła znakomitego pisarza fantastyki, publicystę, laureata nagrody im. Janusza A. Zajdla za rok 2002 – Andrzeja Pilipiuka. Autor najbardziej znany jest z serii opowiadań o przygodach Jakuba Wędrowyczu . Napisał również cykle : „Kuzynki”, „Pan Samochodzik” i „Norweski Dziennik”. W 2017 roku Andrzej Pilipiuk zasłynął z książki podróżniczej „Raport z Północy”. Prowadząca spotkanie, Magdalena Pioruńska wprowadziła 130 uczestników spotkania, uczniów wieluńskich szkół ponadgimnazjalnych w tajniki fantastycznego świata Autora. Andrzej Pilipiuk opowiadał o genezie swoich dzieł, inspiracjach z dzieciństwa, problemach w nauce i niezwykłym świecie wampirów, który stworzył na przekór modom czytelniczym. Autor posiada nie tylko niezwykły dar przelewania myśli na papier, ale także zaciekawiania słuchaczy swoim anegdotami. Na zakończenie, wszyscy zainteresowani nabyli książkę Andrzeja Pilipiuka wraz z autografem.

Organizatorem spotkania był Dyskusyjny Klub Książki działający przy Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu. Przedsięwzięcie przygotowano w ramach programu realizowanego we współpracy z Instytutem Książki.


aIMG 8449

aIMG 8462

aIMG 8474

aIMG 8498

aIMG 8512

Teresa Lipowska gościem miejskiej biblioteki w Wieluniu

 

aIMG 3208

1 października 2019 r. w czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu odbyło się spotkanie ze znaną i lubianą aktorką filmową i teatralną Teresą Lipowską.
Organizatorem niezwykłego popołudnia w Bibliotece był Dyskusyjny Klub Książki działający przy miejskiej książnicy.
Pretekstem do spotkania stała się wieluńska promocja książki Teresy Lipowskiej "Nad rodzinnym albumem".

Niezwykle interesującą, pełną anegdot rozmowę z autorką przeprowadziła Monika Mularska - Kucharek. Bardzo licznie zgromadzona publiczność wysłuchała wspomnień aktorki o życiu rodzinnym i pracy zawodowej. Pani Teresa snuła opowieści o domu, teatrze, filmie. Sporo miejsca poświęciła,
również kulisom pracy na planie serialu M jak miłość. Na zakończenie spotkania, wszyscy zainteresowani zakupili książkę Teresy Lipowskiej i ustawili się w długiej kolejce po autograf.


Literackie popołudnie w Bibliotece było częścią programu realizowanego we współpracy z Instytutem Książki. Sponsorem przedsięwzięcia był Niepubliczny Zakład
Opieki Zdrowotnej BOMED w Wieluniu.

Dziękujemy!


aIMG 3198

aIMG 3222

aIMG 3231

aIMG 3300

aIMG 3309

aIMG 3317

aIMG 3334

Relacja ze spotkania z Anną Brzezińską

 

IMG 4242

28 listopada w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu naszym gościem była Anna Brzezińska, ceniona pisarka i mediewistka. Autorka opowiadała o początkach swojej przygody z pisaniem książek i o drodze jaką przebyła od tworzenia literatury fantastycznej do literatury historycznej. W 2017 r. ukazała się najnowsza powieść pisarki „Córki Wawelu”, opisująca życie kobiet z różnych warstw społecznych w czasach Jagiellonów. Książka napisana z rozmachem i wyjątkową dbałością o szczegóły. Anna Brzezińska w niespotykany sposób potrafi zaciekawić słuchacza historią Polski. Powołując się na źródła, malowniczymi opowieściami przeniosła uczestników spotkania w odległą epokę. Spotkanie poprowadziła Magdalena Pioruńska - politolog, anglistka, autorka książki "Twierdza Kimerydu".
Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

IMG 4259

IMG 4236 1

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Koordynatorkami wojewódzkimi DKK są:
Danuta Wachulak i Dorota Jankowska
(Dział Metodyki, Analiz i Szkoleń WBP w Łodzi).

tel. 42 663 03 53
42 63 768 35

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Deklaracja dostępności

2011 WiMBP w Łodzi