Andrzej Pilipiuk spotkał się z czytelnikami MiGBP w Wieluniu

aIMG 8465

6.11.2018 r. Miejska i Gminna Bibliotek Publiczna w Wieluniu gościła znakomitego pisarza fantastyki, publicystę, laureata nagrody im. Janusza A. Zajdla za rok 2002 – Andrzeja Pilipiuka. Autor najbardziej znany jest z serii opowiadań o przygodach Jakuba Wędrowyczu . Napisał również cykle : „Kuzynki”, „Pan Samochodzik” i „Norweski Dziennik”. W 2017 roku Andrzej Pilipiuk zasłynął z książki podróżniczej „Raport z Północy”. Prowadząca spotkanie, Magdalena Pioruńska wprowadziła 130 uczestników spotkania, uczniów wieluńskich szkół ponadgimnazjalnych w tajniki fantastycznego świata Autora. Andrzej Pilipiuk opowiadał o genezie swoich dzieł, inspiracjach z dzieciństwa, problemach w nauce i niezwykłym świecie wampirów, który stworzył na przekór modom czytelniczym. Autor posiada nie tylko niezwykły dar przelewania myśli na papier, ale także zaciekawiania słuchaczy swoim anegdotami. Na zakończenie, wszyscy zainteresowani nabyli książkę Andrzeja Pilipiuka wraz z autografem.

Organizatorem spotkania był Dyskusyjny Klub Książki działający przy Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu. Przedsięwzięcie przygotowano w ramach programu realizowanego we współpracy z Instytutem Książki.

aIMG 8449

aIMG 8462