Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Spotkanie z Wojciechem Jagielskim

14 maja 2015 r., w czasie obchodów Tygodnia Bibliotek, mieliśmy zaszczyt gościć w naszej bibliotece Wojciecha Jagielskiego, cenionego, wieloletniego dziennikarza, korespondenta wojennego, publicystę, autora poruszających książek, takich jak: „Nocni wędrowcy”, „Wieże z kamienia”, „Wypalanie traw”, a przede wszystkim człowieka ogarniętego ogromną pasją.

Wojciech Jagielski szczegółowo opowiedział o drodze, którą pokonał, by wykonywać zawód dziennikarza, o którym marzył, a który z czasem stał się nie tylko sposobem na życie, ale pasją, której to życie podporządkował. Następnie opowiedział o przygotowaniach do podróży, a także trudnościach, na które najczęściej napotykał. O ludziach, którym towarzyszył przez lata swoich wypraw i którzy stali się częścią jego historii, a wobec których musiał zachować dystans, by nie ulec zgubnym w tym zawodzie emocjom. Zdradził nam również, że wkrótce możemy spodziewać się jego kolejnej książki.

Wojciech Jagielski ujął nas swoim ciepłem, skromnością i życzliwością. Historie, które opowiadał w tak barwny sposób, z pasją, miłością i błyskiem w oku, ukazały przed naszymi oczami upalną Afrykę, zatrzymanych w czasie Gruzińskich mężczyzn oraz pustynny krajobraz Iraku.

Nasz gość opowiadał w tak ciekawy sposób, że godzina przeznaczona na spotkanie upłynęła niespodziewanie szybko, pozostawiając nas w niedosycie.

Dzisiejszy wieczór pozostanie na długo w naszej pamięci. Uczestnicy spotkania wychodzili z niego naładowani pozytywną energią, która emanowała od naszego gościa, zarażeni jego serdecznością oraz zachęceni do zgłębiania jego kolejnych książek oraz poznawania egzotycznych miejsc, o których tak zajmująco opowiadał.

Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, programu realizowanego we współpracy z Instytutem Książki oraz Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa.

Spotkanie autorskie z Hanną Cygler

26 maja odbyło się spotkanie z Hanną Cygler, autorką poczytnych powieści obyczajowych oraz tłumaczką. Zostało ono zorganizowane w ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki. Na wstępie pisarka opowiedziała o początkach swojej kariery oraz trudnościach, jakie napotkała podczas wydawania swoich pierwszych książek. Następnie zdradziła, jak wygląda codzienny warsztat pisarza oraz skąd czerpie pomysły do swoich powieści. Podczas godzinnego spotkania pisarka wyczerpująco i niezwykle ciekawie odpowiedziała na wszystkie pytania. Wyznała, że pisanie sprawia jej ogromną radość, ale przede wszystkim pragnie przyciągnąć uwagę czytelnika tak, by nie był on w stanie oderwać się od lektury. Sama utożsamia się ze swoimi bohaterami na tyle, że traktuje ich jako prawdziwe postacie, z którymi nie potrafi się rozstać po zakończeniu powieści. Na zakończenie Hanna Cygler znalazła czas na indywidualne rozmowy z czytelnikami oraz rozdanie autografów. Na spotkaniu pojawiło się wielu miłośników powieści Hanny Cygler oraz osoby, które nie znały wcześniej jej książek. Po wysłuchaniu pełnej optymizmu i pasji wypowiedzi autorki, wszyscy w równym stopniu zostali jej fanami oraz zagorzałymi, przyszłymi czytelnikami. Hanna Cygler swym ciepłem oraz barwnymi wypowiedziami zainteresowała swą twórczością zarówno kobiety jak i mężczyzn. W spotkaniu uczestniczyło dziewiętnaście osób.

Spotkanie autorskie z Sylwią Chutnik.

29.11.2013 r. odbyło się spotkanie z Sylwią Chutnik, pisarką, felietonistką, założycielką fundacji MaMa, działającej na rzecz matek w Polsce oraz przewodniczką miejską po Warszawie śladami wybitnych, sławnych kobiet. W spotkaniu uczestniczyło 20 osób. Pani Sylwia Chutnik okazała się osobą niezwykle ciepłą i pełną pasji. W sposób ciekawy i szczery odpowiadała na liczne pytania zgromadzonych gości. Autorka wyczerpująco i barwnie opisała swoje codzienne życie jako pisarki, a także wyzwania, jakie podejmuje jako matka i kobieta. Opowiedziała o tym, skąd czerpie inspiracje do  swoich powieści oraz jak zaczęła się jej przygoda z pisarstwem i wszechobecnym w jej utworach zainteresowaniem miastem, a przede wszystkim stolicą. Sylwia Chutnik zdradziła również, iż jako artystka jest osobą wbrew pozorom poukładaną i zdyscyplinowaną. Patrząc na liczne, różnorodne dokonania Sylwii Chutnik śmiało można stwierdzić, iż jest to osoba spełniona, której udało się połączyć pasje z pracą. Na zakończenie pisarka przyznała, że entuzjastycznie podchodzi do spotkań z czytelnikami. Podpisując swoje książki, z każdym zamieniła kilka serdecznych słów. Dziękujemy za inspirujące spotkanie pani Sylwii Chutnik, która poświęciła swój czas, aby zapoznać czytelników ze swoją barwną osobą oraz trudną, ale jednocześnie niezwykłą twórczością, jak również zarazić entuzjazmem, pozytywną energią oraz chęcią, by tak jak ona podejmować liczne wyzwania oraz angażować się we wszystko, co robimy całym sercem.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Koordynatorkami wojewódzkimi DKK są:
Danuta Wachulak i Dorota Jankowska
(Dział Metodyki, Analiz i Szkoleń WBP w Łodzi).

tel. 42 663 03 53
42 63 768 35

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Deklaracja dostępności

2011 WiMBP w Łodzi