Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką

Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy naszej  bibliotece!
W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas I i III b, którzy w minionym roku szkolnym co miesiąc dyskutowali o książkach. Autorka wyjaśniła dzieciakom kto to jest dżentelmen i dama. Opowiedziała jak tworzy swoje książki i jaką drogę trzeba pokonać aby dana książka pojawiła się np w bibliotece.

Spotkanie autorskie na dobry początek

Rok szkolny dopiero się zaczął, a 13.09.2016r. w naszej bibliotece już odbyło się spotkanie autorskie z pisarką książek dla dzieci Panią Renatą Piątkowską.
Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, do którego należy najstarsza grupa przedszkolaków z Sulmierzyc "Rybki". Przedszkolaki z Bogumiłowic, Dworszowic Pakoszowych oraz pierwsza klasa Szkoły Podstawowej z Sulmierzyc chętnie i licznie odpowiedziały na nasze zaproszenie. Autorka  sprawiła dzieciakom niespodziankę przywożąc ze sobą Panią Malwinę Kożurno, która w niesamowity sposób czytała fragmenty książek, o których opowiadała Pani Piątkowska. Dzieci były oczarowane. Na koniec pisarka chętnie i cierpliwie podpisywała zakupione książki.

Z dziećmi o książkach i nie tylko

Dzisiejsze przedpołudnie zorganizowane dzięki przedszkolakom uczestniczącym w Dyskusyjnym Klubie Książki było wyjątkowym przeżyciem zarówno dla najmłodszych, jak i samej autorki literatury dziecięcej. Na spotkanie zaproszono również pozostałe grupy zerowe terenu gminy Sulmierzyce. Gościem spotkania w Bibliotece była Agnieszka Frączek – doktor habilitowana językoznawstwa, germanistka i leksykograf. W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Jest redaktorem naukowym „Wielkiego słownika niemiecko-polskiego, polsko-niemieckiego”. Pisze m.in. o homonimach, homofonach, frazeologizmach i przysłowiach.
Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki przygotowały dla gościa niespodziankę. Kilkoro z nich odważyło się zarecytować wiersze autorki. Gość był pod ogromnym wrażeniem talentu najmłodszych słuchaczy. Dzieci zapoznały się z procesem powstawania książki – od momentu napisania jej przez pisarza, aż do momentu wypożyczenia jej przez czytelnika. Okazuje się, że jest to praca wymagająca wiele czasu i doskonałego zespołu ludzi, którzy poprzez wspólne działania dążą do pojawienia się wyjątkowej książki.
Przedszkolaki z Naszym gościem rozmawiały na temat wierszy. Ważna była nie tylko ich treść i przesłanie, ale także słowa dobierane w nich. Nie są to przypadkowe wyrazy, każdy posiada określone miejsce w wersecie, przez co tworzą wspaniałą całość przyjemną do czytania i słuchania.
Atrakcją spotkania były oczywiście autografy w zakupionych książkach, które Pani Agnieszka Frączek rozdawała wraz z krótką dedykacją.
Dziękujemy za tak ciepłe i otwarte spotkanie z Naszymi Czytelnikami.

Muzyczne spotkanie w Sulmierzycach

17.04.2015r. odbyło się trzecie spotkanie autorskie Dyskusyjnego Klubu Ksi ążki dla Dzieci. Tym razem naszym gościem była autorka książek, scenariuszy radiowych i telewizyjnych dla dzieci i młodzieży -  Izabella Klebańska.  Do udziału  w spotkaniu mali klubowicze  zaprosili również swoich kolegów z młodszej grupy z Sulmierzyc oraz grupy przedszkolne z Bogumiłowic i Dworszowic Pak.  Razem było nas 60. Pani Izabella bardzo nas zaskoczyła prowadzeniem spotkania, ponieważ zaangażowała wszystkich do aktywnego udziału. Największe zaskoczenie wywołał instrument , na którym grała pisarka – skrzypce. Na koniec autorka podpisywała zakupione książki. Szkoda, że następne spotkanie autorskie klubu dopiero za rok :(

Spotkanie autorskie w przedszkolu

Po raz pierwszy dla Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci zorganizowaliśmy spotkanie autorskie. Gościem była Pani Eliza Piotrowska, która swoimi opowieściami oczarowała dzieci. W spotkaniu uczestniczyły dzieci  5 – 6 – letnie  z przedszkola w Sulmierzycach, ale zaprosiliśmy także  dzieci z oddziału przedszkolnego w Dworszowicach Pakoszowych. Pani Eliza opowiadała o swoim podróżniczym życiu, ale również jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem. Okazało się, iż jeden z uczestników  tak jak autorka pisze i ilustruje komiksy na razie tylko „do szuflady” … Po spotkaniu można było zakupić książkę. Pani Eliza każdemu dawała autograf wraz z rysunkiem. Zadanie było trudne, bo musiała tych dedykacji wpisać ponad 40:)