Spotkanie autorskie z Magdaleną Witkiewicz

23 listopada 2017 roku w progach Biblioteki Publicznej miasta i Gminy Działoszyn zagościła niezwykle utalentowana pisarka Magdalena Witkiewicz, znana m.in. z takich powieści jak: „Milaczek”, „Szkoła żon”, „Pensjonat marzeń”, „Po prostu bądź” czy „Czereśnie zawsze muszą być dwie”. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Dyskusyjnego Klubu Książki we współpracy z Instytutem Książki. Magdalena Witkiewicz pisze czasem o lekkich sprawach, a czasem o poważnych, w lekkim stylu. Stara się rozśmieszać i wzruszać. Pisze dla dzieci i dla dorosłych. Emanujący optymizm przelewa na swoje książki, dlatego jej powieści poprawiają humor i zawsze mają dobre zakończenie.

Podczas spotkania autorka opowiedziała o swojej drodze zawodowej, która z bankowca zmieniła się na pisarza. Pani Magdalena scharakteryzowała kilka swoich powieści a także zdradziła kilka pomysłów na następne książki. W trakcie spotkania zgromadzeni goście mieli okazję poznać bliżej poczucie humoru ale także niezwykłe ciepło autorki, która opowiedziała kilka anegdot z życia osobistego. Spotkanie upłynęło w bardzo sympatycznej atmosferze, ponieważ nasz gość emanował pozytywną energią. Na zakończenie autorka przedstawiła swoją najnowszą powieść napisaną wspólnie z Alkiem Rogozińskim, która dopiero ukazała się w księgarniach „Pudełko z marzeniami” a także wpisywała dedykacje do zakupionych książek.