30.10.19 - Spotkanie autorskie z Izabellą Klebańską

30 października Filię nr 4 przy ul. 20 Stycznia 14 odwiedziła Izabella Klebańska, autorka muzycznych książek dla dzieci, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, scenarzystka programów telewizyjnych ("Tut Turu co.", "Miganki"). Jej najnowsza książka: "Hej, zagrajcie siarczyście. Opowieść o Stanisławie Moniuszce" została wydana w 2019 roku, który został ogłoszony rokiem tego wybitnego kompozytora (200. rocznica urodzin).

Pisarka zaprezentowała przedszkolakom wybrane fragmenty swojej twórczości, poznaliśmy dżdżownicę Akoladę i rozśpiewane zwierzątka. Spotkanie było okazją do poszerzenia swojej wiedzy o muzyce, zaznajomiliśmy się z nutami i dowiedzieliśmy się, co wspólnego mają ze sobą tarantula i tarantela. Wszystko zostało przekazane prosto i z humorem, a elementy śpiewu i tańca sprawiły, że młodsi i starsi wynieśli z tego spotkania dużo radości.

Izabella Klebańska podpisała swoje książki dostępne w naszej bibliotece, zachęcamy więc do wypożyczania egzemplarzy z autorską dedykacją.