Eliza Piotrowska - pisarka i ilustratorka książek dla dzieci w Filii nr 4 MBP w Pabianicach

Eliza Piotrowska - pisarka i ilustratorka książek dla dzieci, poetka, tłumaczka języka włoskiego, krytyk sztuki, absolwentka Wydziału Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie - 7 maja 2018 roku odwiedziła Filię nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pabianicach. Spotkanie autorskie zorganizowane zostało w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, który działa w naszej bibliotece od kwietnia 2010 roku. Autorka na stałe mieszka w Brazylii, skąd przywiozła do nas mnóstwo słońca, radości i miłości... do książek.
Pisarka zaprezentowała przedszkolakom stworzoną przez siebie, przepełnioną humorem, ciepłem i życiową prawdą, serię książek o zwariowanej cioci Jadzi i jej małej bratanicy, które przepadają za swoim towarzystwem. Autorka czytała również fragmenty swoich książek, których dzieci słuchały zafascynowane, wiele razy wybuchając śmiechem. Swoją osobą oczarowała wszystkich obecnych na spotkaniu.
Zapraszamy do zapoznania się z książkami Elizy Piotrowskiej, znajdujących się w zbiorach naszej biblioteki!