Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką w Filii nr 4 w Pabianicach

Dużo pozytywnej energii i humoru, mnóstwo ciekawych pomysłów – tak można podsumować spotkanie autorskie z Zofią Stanecką, autorką książek, m.in. o rezolutnej Basi, trollu Alojzym i robocie Robercie, które odbyło się 13 września, w Filii nr 4 MBP, w ramach działającego tam Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci.

Zaproszone do naszej biblioteki przedszkolaki dowiedziały się, jak wygląda praca pisarza, skąd czerpie on pomysły oraz jak wielu ludzi współtworzy książkę, zanim trafi ona do czytelnika.

Pisarka okazała się też świetną aktorką - posługując się kukiełkami Basi i jej taty, przybliżyła swoją bohaterkę małym czytelnikom. Rezolutna i pomysłowa, a także psotna dziewczynka, przypadła do serc nie tylko małym, ale i dużym odbiorcom.

Dzieci miały również okazję poćwiczyć swoją wyobraźnię, ich zadaniem było narysować niewidzialnego kota, o którym autorka przeczytała im ze swojej książki „Świat według dziadka”.

Spotkanie zakończyły autografy oraz pamiątkowe zdjęcia przedszkolaków z panią Zofią.