Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Spotkanie w kobiecym gronie

Wtorkowe popołudnie wszyscy mężczyźni w domu dopingujący polską reprezentację podczas Euro2016, my – kobiety na spotkaniu autorskim z Magdaleną Witkiewicz. Dyskusyjny Klub Książki oraz nasza biblioteka zorganizowały spotkanie  z autorką takich książek jak: Milaczek, Po prostu bądź, Zamek z piasku. Pisarka to pełna ciepła, optymizmu, dobrego humoru kobieta dzięki, której spotkanie było tak wyjątkowe. Czytelniczki były zachwycone! Wszystkim niezdecydowanym jakiego autora zaprosić gorąco polecamy Magdalenę Witkiewicz!!!

Roman Czejarek i niespodzianki

W ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki gościliśmy Pana Romana Czejarka – dziennikarza, radiowca, pisarza, fotografa i konferansjera. Jego głos wszyscy znają z „Radiowej Jedynki”.

 

Popołudnie z Romanem Czejarkiem to czas pełen anegdot, opowieści o pracy w radiu i spotkaniach z artystami występującymi na estradzie. Niektóre zabawne, inne mniej przyjemne historie wywoływały u publiczności żywą reakcję – śmiech i oklaski często rozbrzmiewały w bibliotece.
Były też konkursy – można było zdobyć kubek lub koszulkę:) Jednak chyba najwięcej radości sprawiły autografy i zdjęcia, do których dziennikarz z miłą chęcią pozował.
Serdecznie dziękujemy za spotkanie, nowe doświadczenia i wiele pozytywnej energii, którą Pan Roman otacza innych.

Dobra kawa z książkami Kalicińskiej

Po raz czwarty w ramach DKK działającego przy GBP w Sulmierzycach zorganizowane zostało spotkanie,tym razem ze znakomitą pisarką Małgorzatą Kalicińską. Jej nazwisko kojarzone jest najbardziej z serią książek o rozlewisku, która została zekranizowana przez  TVP w kilku seriach. Autorka stwierdziła, że zgodna z jej scenariuszem jest tylko seria I. Zdaniem pisarki w pozostałych częściach jest „zbyt glamour, ponieważ w prawdziwym życiu nie chodzi się do obory w jedwabnym szalu”. Pani Małgorzata okazała się bardzo miłą, ciepłą, serdeczną, z dystansem do siebie i życia osobą. Pisarka nie bała się żadnych pytań. Odpowiedziała na wszystkie, a spotkanie przebiegło w doskonałej atmosferze. Na koniec ustawiła się kolejka czytelniczek, które chciały zdobyć cenny autograf gościa. Przy dobrej kawie i książce – już  z autografem – uczestnicy dyskutowali między sobą o wrażeniach. Jedna z nich powiedziała: „po tym spotkaniu na książki pani Małgosi patrzę z zupełnie innej perspektywy”.

Magdalena Zawadzka powraca do Sulmierzyc!

Pani Magdalena Zawadzka przyjęła zaproszenie biblioteki oraz Dyskusyjnego Klubu Książki i spotkała się z mieszkańcami gminy Sulmierzyce i nie tylko. Była to jej druga wizyta w Sulmierzycach. Pierwszy raz odwiedziła Sulmierzyce mając 14 lat. Spędziła w naszej miejscowości piękne, niezapomniane dwutygodniowe wakacje.

Doskonała aktorka teatralna i telewizyjna opowiedziała nam kilka anegdot ze swojego życia osobistego oraz zawodowego, które bardziej szczegółowo są opisane w książce. O swoim życiu mówi – idealne i prawdziwe. Stara się w pełni wykorzystać każdą chwilę, dlatego tak dużo pracuje. Swoją prace jednak lubi: spotyka nowych ludzi, poznaje ich historie. Rozmowę z naszym gościem poprowadziła Pani Hanna Grudzińska – wydawnictwo Marginesy.

Pani Magdalena to sympatyczna i ciepła osoba. Po spotkaniu można było zakupić książkę, przy tej okazji autorka chętnie rozdawała autografy i rozmawiała ze swoimi Czytelnikami.

 

Spotkanie autorskie z Hanną Kowalewską

 

Dyskusyjny Klub Książki działający przy GBP w Sulmierzycach miał zaszczyt gościć 16 maja 2012 roku Panią Hannę Kowalewską poetkę, pisarkę, autorkę scenariuszy filmowych. Spotkanie odbyło się w restauracji Milutka, gdzie przybyło 50 osób. W trakcie spotkania autorka  czytała fragmenty swoich książek przybliżając nam bohaterów powieści. Na pytanie o najważniejsze dla niej książki wymieniła „Julitę i huśtawki” i „Letnią Akademię uczuć”. Najwięcej czasu poświęciła  „ Zawrociu”, opowiadając jak powstało, kto był pierwowzorem postaci i miejsc. Spore zainteresowanie wśród słuchaczy wzbudził warsztat pisarski, jej metody pracy. Dowiedzieliśmy się ,że autorka nie ma w zwyczaju pisać tylko jednej książki na raz i, że najlepszą dla niej porą na pisanie jest noc. Hanna Kowalewska ukończyła polonistykę, ale jak sama stwierdziła, nie było to ułatwieniem dla stylu jej pisarstwa, wręcz przeciwnie – musiało upłynąć sporo czasu zanim pozbyła się stylu charakterystycznego dla polonistów. Na zakończenie Pani Hanna podpisywała swoje książki i prowadziła indywidualne rozmowy z czytelnikami.  

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi