Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Wieczór z Wojciechem Jagielskim

Jaki jest Wojciech Jagielski, pisarz, publicysta i reporter wojenny? Mieliśmy niepowtarzalną okazję, by się o tym przekonać. Spotkanie odbyło się 1 grudnia o godzinie 17:00, w czytelni Biblioteki Publicznej im. Jana Machulskiego w Aleksandrowie Łódzkim. Nasz gość w niezwykle ciekawy sposób opowiadał o swojej pracy. Dowiedzieliśmy się między innymi w jaki sposób następuje u niego proces twórczy, które z odwiedzonych krajów najchętniej wspomina, a także jak to co przeżył podczas podróży do rejonów ogarniętych wojną, wpłynęło na jego obecne życie. Poznaliśmy więcej szczegółów dotyczących spotkanych przez niego w podróży osób, a także nieznane nam wcześniej informacje powiązane z ostatnim reportażem: „Wszystkie wojny Lary”. Podczas spotkania poruszyliśmy zagadnienie fanatyzmu religijnego oraz uchodźców i problematyki odmienności. Pan Jagielski okazał się miłym, skromnym i sympatycznym człowiekiem. Wyczerpująco odpowiadał na pytania, a w jego wypowiedziach było mnóstwo pasji i zaangażowania. Na koniec spotkania, można było kupić książki, zdobyć autograf, a także zrobić wspólne zdjęcie. Gdyby nie fakt, iż nasz Gość miał tego dnia zaplanowane kolejne spotkanie, z pewnością rozmwialibyśmy dłużej. To był bez wątpienia niezapomniany wieczór! Dzięki uprzejmości portalu AleksandrówOnline, osoby które nie mogły przybyć do biblioteki, miały możliwość oglądania transmisji na żywo, za co serdecznie dziękuję.

Spotkanie odbyło się w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki,przy współpracy z Instytutem Książki oraz Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa.

Lato z Radiem w Bibliotece


Lato z Radiem w Bibliotece


8 kwietnia 2015 roku w ramach projektu DKK, przy współpracy z Instytutem Książki, w Bibliotece Publicznej im. Jana Machulskiego odbyło się spotkanie z Romanem Czejarkiem – dziennikarzem, radiowcem, a także konferansjerem i fotografem.

W spotkaniu wzięło udział 36 osób. Pan Roman okazał się niezwykle miłym i serdecznym człowiekiem, który w ciekawy sposób opowiadał nam o swojej pracy. Mieliśmy okazję wysłuchać zabawnych anegdot dotyczących kariery zawodowej naszego Gościa, dowiedzieć się ciekawostek o realizacji cyklu spotkań „Lata z Radiem”, a także wysłuchać wspomnień z licznych podróży. Zapoznaliśmy się również z kulisami powstawania książki „Kochane Lato z Radiem”. Nie zabrakło konkursów z nagrodami w postaci pamiątkowych kubków i koszulek. Po trzygodzinnej prelekcji przyszedł czas na pytania od publiczności, wspólne zdjęcia i autografy.
To był niezapomniany wieczór :)

Lech Dyblik i jego bandycka dusza w Bibliotece

Lech Dyblik i jego bandycka dusza w Bibliotece

19 września w Bibliotece Publicznej im. Jana Machulskiego gościł znany z telewizyjnych seriali i filmów aktor, Lech Dyblik, którego drugą pasją jest granie na gitarze i śpiewanie. Mimo brzydkiej pogody, czytelnia biblioteki wypełniła się publicznością. . Podczas spotkania usłyszeliśmy utwory Galicza, Wizbora i Wysockiego oraz błatnyje piesni z płyty „Bandycka dusza”. Koncert trwał dwie godziny, a poszczególne utwory uzupełnione były ciekawymi anegdotami z życia artysty. Lech Dyblik oczarował nas swoją otwartością i serdecznością, czego wyrazem były ogromne oklaski na zakończenie spotkania, a także długa kolejka po płyty i autografy.

Koncert zorganizowany był przy współpracy z Instytutem Książki, w ramach projektu DKK czyli Dyskusyjne Kluby Książki, którego spotkania odbywają się również w naszej bibliotece.

Joanna Radek

Maj 2014 - Spotkanie z Piotrem Kowalczykiem - Monsunowe Opowieści

19 maja o godzinie 18:00 w czytelni biblioteki odbyło się spotkanie z podróżnikiem, Piotrem Kowalczykiem, który przyjechał do nas ze Szczecina, żeby opowiedzieć o swoich wrażeniach z pobytu na Sri Lance.
Nasz gość to podróżnik, geograf, pasjonat fotografii, kolekcjoner i zbieracz minerałów i skamieniałości, interesuje się światem w szerokim zakresie. 
Podróże zaczynał od wycieczek górskich i działalności w PTTK, poznawania naszej pięknej Polski, potem przyszedł czas na wyprawy z cyklu „wszędzie da się rozbić namiot”- pustynie Maroka, wyspy na środku fiordów na Lofotach, bezdroża Masywu Centralnego czy norweskie góry zimą. W końcu Indie, Wyprawa do Afryki Zachodniej, ostatnio Gruzja i Sri Lanka. Miłośnik kultury Azji i jazdy autostopem. Pasjonuje go nieznane, ciągłe odkrywanie miejsc i podróże survivalowe. Woli jeździć tam gdzie kończy się droga. Bierze udział w nowej promocji miasta Szczecina "Odkryj na dobre Szczecin". Autor prelekcji, pokazów i warsztatów podróżniczych. Pomysłodawca festiwalu "Tydzień Ziemi" na Uniwersytecie Szczecińskim.
W spotkaniu wzięło udział 30 osób. Pan Piotr niezwykle ciekawie, przez ponad dwie godziny opowiadał o swoich wojażach, a pokaz wzbogacony był filmem oraz pokazem slajdów. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek dotyczących tego egzotycznego zakątka świata. Na zakończenie był czas na zadawanie pytań, wspólne zdjęcia, pamiątkowy wpis do księgi oraz autografy.

Spotkanie z Danielem Odiją

 

 

25 września 2012 Biblioteka Publiczna im. Jana Machulskiego w Aleksandrowie Łódzkim dzięki współpracy z Dyskusyjnymi Klubami Książki gościła Daniela Odiję.  W spotkaniu wzięło udział 15 osób.  

 

Pisarz urodził się w Słupsku, gdzie mieszka i pracuje do dzisiaj. Jest prozaikiem i dziennikarzem telewizyjnym. Tematy do swoich książek czerpie z życia. Inspirują go opowieści znajomych, własne przeżycia i zaobserwowane zdarzenia.
Okazało się, że p. Daniel jest bardzo sympatycznym, otwartym i szczerym człowiekiem. Chętnie odpowiadał na zadawane mu pytania jednocześnie przybliżając nam swoją sylwetkę i pozwalając na lepsze zrozumienie treści prezentowanych w książkach. Uczestnicy spotkania mieli wiele pytań dotyczących powieści i opowiadań pisarza  : Skąd w jego książkach tak wiele pesymizmu?, Gdzie znajduje się źródło inspiracji?, Czy ma określony schemat pisania?, Czy obecnie pracuje nad kolejną powieścią? i wiele, wiele innych. Dowiedzieliśmy się, że p. Odija nadal pisze wiersze, ale ich nie publikuje,  a poza pisaniem zajmuje się również muzyką. Wziął udział w realizacji projektu „Linie Północne”. Spotkanie trwało niecałe dwie godziny. Po części oficjalnej przyszedł czas na autografy, wspólne zdjęcia i wpis do Bibliotecznej Kroniki.

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Koordynatorkami wojewódzkimi DKK są:
Danuta Wachulak i Dorota Jankowska
(Dział Metodyki, Analiz i Szkoleń WBP w Łodzi).

tel. 42 663 03 53
42 63 768 35

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Deklaracja dostępności

2011 WiMBP w Łodzi