Spotkanie autorskie z Ireną Matuszkiewicz

W czwartek 15 września 2011roku w Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej

w Pabianicach odbyło się spotkanie autorskie ze znaną i lubianą pisarką powieści

obyczajowych i kryminalnych Ireną Matuszkiewicz. Uczestniczyło w nim trzydzieści osób.

Spotkanie z autorką zorganizowane zostało w ramach działającego przy bibliotece

Dyskusyjnego Klubu Książki współfinansowanego przez Instytut Książki.

Niezwykle delikatna i serdeczna, pisarka opowiadała o swoim życiu i o twórczości.

„Umiem słuchać - mówiła, lubię obserwować życie, opowiadam historie prawdziwe. Choć pomysłów na książki mam wiele, chętnie zbieram je od przyjaciół i znajomych.”

Na sali panowała przyjemna atmosfera, autorka odpowiadała na pytania czytelników

zainteresowanych jej biografią, twórczością i planami na przyszłość.

„Jestem z innej epoki, z czasów gdy nie było komputerów, my wtedy chętnie słuchaliśmy radia.

Biegło się po szkole do domu, by posłuchać Ireny Kwiatkowskiej czytającej „Anię z Zielonego Wzgórza”. Jako autorka książek debiutowałam późno „Agencją złamanych serc”, gdy

zaniosłam tę książkę do Wydawnictwa Prószyński i S-ka nosiła tytuł „Odlot ptaka Piwnicznego” - to jedyna książka, której tytuł wybrał ktoś inny. Dziś przyznaję, że to była dobra decyzja.”

Pisarka urzekła wszystkich naturalnością i życzliwością. Uwielbia kryminały – czytać i pisać

i piękną biżuterię, którą sama tworzy. „Wymyślanie zagadek kryminalnych mnie bawi,” - mówiła.

A my, czytelnicy lubiący jej książki, będziemy czekać na kolejną.

Na zakończenie spotkania pisarka podpisywała swoje książki i rozdawała autografy.

Ewa Pawlak

Spotkanie autorskie z Ireną Matuszkiewicz

W czwartek 15 września 2011 roku w Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej

Spotkanie z autorką zorganizowane zostało w ramach działającego przy bibliotece

Dyskusyjnego Klubu Książki współfinansowanego przez Instytut Książki.

„Umiem słuchać - mówiła, lubię obserwować życie, opowiadam historie prawdziwe.Choć pomysłów na książki mam wiele, chętnie zbieram je od przyjaciół i znajomych.”

zainteresowanych jej biografią, twórczością i planami na przyszłość.

A my, czytelnicy lubiący jej książki, będziemy czekać na kolejną.

Ewa Pawlak

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Kalicińską

W czwartek 28 maja 2009 roku w Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pabianicach odbyło się spotkanie autorskie z Małgorzatą Kalicińską autorką bestsellerowej sagi mazurskiej "Dom nad rozlewiskiem", "Powroty nad rozlewiskiem" i "Miłość nad rozlewiskiem".  Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, który istnieje w naszej bibliotece od stycznia bieżącego roku. Mimo niesprzyjającej pogody zagościło u nas około 70 osób.

Na sali panowała przyjemna, domowa atmosfera. Pani Małgorzata zdradziła troszkę informacji ze swojej biografii, opowiedziała o tym jak doszło do wydania jej pierwszej powieści i zachęcała swoich fanów do spisywania własnych wspomnień. Chętnie odpowiadała na wszystkie pytania czytelników, których interesowały między innymi rzeczywistość i fikcja w kreacji bohaterów i świata przedstawionego czy pomysł na przepisy kulinarne zawarte w powieściach. Pisarka opowiedziała także o swoich planach twórczych.

Małgorzata Kalicińska urzekła wszystkich swoją naturalnością, uśmiechem i życzliwością. Na zakończenie spotkania autorka podpisywała swoje książki i rozdawała autografy.

• artykul

Sylwia Kotulska
Moderator DKK przy MBP w Pabianicach FB nr 4

Spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim

12 października 2010 roku Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pabianicach
gościła Marka Krajewskiego, autora głośnej nie tylko w Polsce, ale w wielu krajach serii kryminałów z „Breslau” w tytule. Mogliśmy gościć pisarza dzięki działalności Dyskusyjnego Klubu Książki,który powstał w bibliotece w styczniu 2009 roku w ramach projektu „Promocja czytelnictwa” ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa
Narodowego i współfinansowany przez Instytut Książki.
W czasie spotkania w czytelni biblioteki panowała przyjemna, domowa atmosfera. Pan Marek Krajewski barwnie i z ogromnym poczuciem humoru opowiadał zebranym o sobie i swojej twórczości.Okazało się,  że pedanteria i skrupulatność - cechy, którymi pisarz obdarował swoich bohaterów przynależą też jemu.
Krajewskiego fascynują lata przed II Wojną Światową, sam zgodnie z ówczesną modą chętnie zakłada kapelusz. Urodził się i wychował we Wrocławiu, ale po kądzieli jego korzenie sięgają Lwowa. Pokochał przedwojenny Lwów słysząc od rodziny niezwykłe historie o tym wielonarodowym wówczas mieście.                 Z zainteresowaniem  śledził również prawdziwą historię przedwojennego Wrocławia. Dwa bliskie autorowi miasta stały się miejscem akcji jego powieści. Pan Marek Krajewski zdradził nam tajemnicę dalszych losów swoich bohaterów. Następna powieść będzie być może pożegnaniem policjanta Mocka. Pisarza interesuje też historia starożytnego Rzymu. Może obok tak świetnych powieści  kryminalnych w dorobku pisarza znajdziemy kiedyś książki, w których poznamy losy bohaterów żyjących w czasach Cezarów. Doktor filologii klasycznej swe pisarstwo skromnie nazwał pracą rzemieślnika. Dzięki systematycznej pracy pisarza, co roku
sympatycy jego twórczości otrzymają do przeczytania nową powieść. Autor doskonali swój warsztat pisarski ucząc się od wielkich mistrzów. Swą naturalnością, uśmiechem i życzliwością urzekł przeważającą w spotkaniu damską część widowni. Chętnie odpowiadał na wszystkie pytania czytelników a na zakończenie spotkania podpisywał swoje książki.