DYKTANDO 2017 w Piątku

29 listopada 2017 r. członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki z województwa łódzkiego wzięli udział w dyktandzie. Również działający klub  przy bibliotece GBP w Piątku  przystąpił do tej zabawy. Tekst dyktanda napisała Anna Pawlak-Łacina - bibliotekarka i nauczycielka języka polskiego w Wieluniu. Jak przystało na obchodzony właśnie Rok Wyspiańskiego tekst dyktanda pt. „Sobota z weselem jak u Reymonta“ odwoływał się do twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Piątkowskim Klubowiczom napisanie tekstu zajęło 20 minut.
Klubowicze zgodnie uznali, że w poprzednim roku tekst dyktanda zawierał więcej pułapek ortograficznych.
Dyktando zorganizowano we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Łodzi i Gminną Biblioteką Publiczną w Piątku.
                                                                 Moderator Ewa Dąbrowska

Sławomir Koper W DKK PIĄTEK

W czwartek, 28 września gościliśmy autora wielu publikacji dotyczących historii polskiej obyczajowości -  Sławomira Kopra.
Spotkanie odbyło się w ramach programu Dyskusyjnego Klubu Książki "Tu Czytamy". Autor przybliżył czytelnikom kulisy powstawania swoich książek, podkreślając ich spopularyzowaną, przez co bardzo przystępną formę. Jak się okazało, tak przedstawiona historia trafia do wielu czytelników, stąd ogromna popularność autora i jego dzieł.
Na liście bestsellerów znalazły się takie tytuły, jak: "Stracone pokolenie PRL", "Wielcy szpiedzy PRL" i Życie towarzyskie elit PRL".
Spotkanie przebiegło w miłej sympatycznej atmosferze.

ROMAN CZEJAREK w PIĄTKU

DYKTANDO 2016

PO SPOTKANIU z JALONTĄ SZWALBE

Pani Jolanta Szwalbe10.10.2014 r. odwiedziła w Gminną Bibliotekę w Piątku.
Opowiadała o  trudnym okresie pracy zawodowej, zainspirowana życiem
i działalnością Benjamina Franklina. Autorka wzoruje się na ludziach,
którzy do czegoś doszli pokonując swoje słabości i nie zniechęcają się przy pierwszej przeszkodzie
oraz którzy działają na rzecz potrzebujących. Mówi o sobie,
że jest niepoprawną optymistką. Uważa, że bez względu na wiek należy marzyć
 i realizować swoje marzenia, bo nic nie tworzy przyszłości tak, jak marzenia
i dlatego warto je wydobyć z siebie. Należy też słuchać swojej intuicji i swojego
serca gdyż człowiek jest kopalnią złota, z której możesz wydobyć wszystko,
co Ci potrzebne do wspaniałego i radosnego życia. Autorka ciekawie prezentowała
myśli wielu znanych ludzi opowiadając o ich dokonaniach, przytaczała ciekawe
momenty z ich biografii. Potrafiła słuchaczy wzruszyć i rozśmieszyć anegdotami,
natchnąć optymizmem i skłonić do chęci realizowania swoich marzeń, bycia ciągle
aktywnym mimo upływu lat zgodnie z powiedzeniem B. Franklina. „Jeśli jest coś albo ci się śni, że możesz, zacznij to robić. W śmiałości tkwi geniusz, potęga i magia”.

Jolanta Szwalbe podczas spotkania zaprezentowała swoje cztery książki, które są zbiorami myśli, sentencji i cytatów: „Myśl i działaj dla przyszłości”, „Sekrety istnienia”, „Złap wiatr w żagle”, i „Wyrusz w drogę”.

Po wykładzie, który został nagrodzony gromkimi brawami, można było zakupić wybrane książki wraz z dedykacją.
                                                                              Dziękujemy Pani Jolanto!!!!!!!!!!