Dokończenie książki - "A to historia" - Filia 2 Pabianice

W kwietniowym spotkaniu DKK dla niepełnosprawnym słuchacze ponownie spotkali się z molami książkowymi Historynkiem, Militarkiem i Wierszynkiem. Tym razem bohaterowie książki Kazimierza Szymeczko - „A to historia!”opowiadały o potopie szwedzkim, odsieczy wiedeńskiej, królu Stanisławie Auguście Poniatowskim, insurekcji kościuszkowskiej, powstaniach, zaborach, wojnach światowych, komunistach, strajkach oraz stanie wojennym. Szczególnie dużo emocji wzbudziły najnowsze dzieje Polski. Część z uczestników pamiętała rozpoczęcie stanu wojennego, puste półki w sklepach i kartki żywnościowe. Przypominali sobie własne spostrzeżenia z tamtego okresu. Książka podobała się słuchaczom pomimo , że momentami poruszała sprawy trudnei tragiczne. Na zakończenie mole książkowe wspomniały o rozwoju bibliotek. Chwaliły się, że ich miejsce zamieszkania wkrótce stanie się nowoczesne i skomputeryzowane. Na koniec spotkaniaz okazji zbliżających się świąt wielkanocnych, każdy z uczestników otrzymał czekoladowego zajączka.