"Zapytaj misia o...zwierzęta" - Filia nr 2 Pabianice

Październikowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla najmłodszych odbyło się w przedszkolu. Jako pierwszą czytaliśmy książkę „Zapytaj misia o...zwierzęta”. A że wszyscy uwielbiamy zwierzęta z wielkim zainteresowaniem poznawaliśmy ich tajemnice. Wiemy, że w Polsce nie ma jadowitych węży. W Bieszczadach żyje ogromny 2 metrowy eskulap ale on nie jest dla nas zagrożeniem. Wiemy, też że dzik wcale nie jest taki groźny. Jedynie mama dzik w obronie małych warchlaczków może być niebezpieczna...Ale mimo wszystko lepiej nie spotkać w lesie dzika. Wiemy, też że przysłowie „zdrów jak ryba” to nieporozumienie. Ryby wcale nie są okazami zdrowia, wręcz przeciwnie są bardzo wrażliwe na brak i nadmiar tlenu i podatne na wirusy. Liczyliśmy też kropki u biedronki na ilustracji. Ale najbardziej podobał nam się ryś. Taki olbrzymi kot z pędzelkami na uszach. Niektórzy z nas mają w domu koty. Na koniec naszego spotkania przeczytaliśmy kilka opowiadań z książki „Bajki przedszkolaka”. Poznaliśmy między innymi jeżyka, który gromadził zapasy na zimę oraz borowika który pod kapeluszem chronił zwierzątka przed deszczem. Na koniec, choć do Bożego Narodzenia jeszcze trochę czasu przeczytaliśmy list do Mikołaja. Następne spotkanie DKK dla przedszkolaków w listopadzie.