Zimowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w konstantynowskiej Bibliotece

Za oknem pada śnieg, a w bibliotece ciepło i przytulnie. W takiej zimowej atmosferze dobrze jest spotkać się w przyjaznym wnętrzu biblioteki,  poczytać,  porozmawiać, pobawić się, a przy okazji dowiedzieć się co dzieje się w zimowym lesie.

W tym zimowym dniu, 8 stycznia 2019 r. Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci przy konstantynowskiej Bibliotece zaprosił młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych w Konstantynowie Łódzkim na klubowe spotkanie.

Nasi goście obejrzeli spektakl teatrzyku kukiełkowego do książki autorstwa Anne  Moller pt. „Jak przetrwasz mroźną zimę kopciuszku?”, a następnie rozmawialiśmy na temat tej uroczej opowiastki o zimowym lesie. Dowiedzieliśmy się gdzie leśne zwierzęta znajdują pożywienie zimą i czy ptaszek - kopciuszek, który nie odleciał do ciepłych krajów ma szansę przetrwać mroźną zimę.

W drugiej części spotkania do zabawy zaprosiły nas biblioteczne książki, a szczególnie książka z zagadkami i otwieranymi okienkami pt. „Zgadnij kto?”.

Zapraszamy do kolejnych odwiedzin w bibliotece i życzymy wesołych zabaw na śniegu