Relacja „Gang różowych kapeluszy”

Książka pt. „Gang różowych kapeluszy” opowiada o różnych typach charakteru, tym razem to kobiety. Każda z nich jest inna, ale pomimo swoich nawyków i zainteresowań kobiety nie tworzą barier wspierają się, są wobec siebie lojalne. Autorka przypisuje im role bardzo konserwatywne, chce aby bohaterki wróciły do „porządnego życia”. Książka lekka i godna do przeczytania.

Relacja ze spotkania Maria Piłsudska. Zapomniana żona

Książka Elżbiety Jodko- Kula pt. „Maria Piłsudska. Zapomniana żona” wywarła temat dyskusji wśród klubowiczów. Zdania były podzielone, ale książka przypadła do gustu i jest ona godna polecenia.

Tam gdzie TY

Powieść pn. "Tam gdzie Ty" podejmuje problem długtrwałych starań o potomstwo,po dziesięciu latach małżeństwa i długotrwałych bezskutecznych staraniach o dziecko Zoe i Max Baxter postanawiają się rozstać. Zoe, odnajduje  szczęście u boku kobiety, Max szuka pocieszenia w kościele. Lecz marzenie o dziecku trwa i to, co wydawało się być na wyciągnięcie ręki, odbiega od rzeczywistości i wydaję się bardzo skomplikowane.

„Tam gdzie ty” to powieść o trudnych, często bardzo bolesnych wyborach oraz o tym, że każdy ma prawo do szczęścia.

Marquez- Miłość w czasach zarazy

Książka o miłości, która spełnia się po pół wieku. Zakochany poeta i dość realistycznie nastawiona kobieta. On czeka na nią ale mimo idealistycznego nastawienia poznaje uroki miłości. fizycznej i ta staje się dla niego niezwykle ważna. Czekając na ukochaną poznaje wiele kobiet, lecz każdą traktuje podmiotowo. Autor wielokrotnie ukazuje miłość w różnych aspektach. Książkę dość ciężka, natomiast język ciekawy, nią ma dialogów. Powieść niesie wiele wrażeń, książkę z uwagi na fabułę polecić można dojrzałym czytelnikom.

Miłość w czasach zarazy

Książka o miłości, która spełnia się po pół wieku. Zakochany poeta i dość realistycznie nastawiona kobieta. On czeka na nią ale mimo idealistycznego nastawienia poznaje uroki miłości. fizycznej i ta staje się dla niego niezwykle ważna. Czekając na ukochaną poznaje wiele kobiet, lecz każdą traktuje podmiotowo. Autor wielokrotnie ukazuje miłość w różnych aspektach. Książkę dość ciężka, natomiast język ciekawy, nią ma dialogów. Powieść niesie wiele wrażeń, ksiażkę z uwagi na fabułe polecić można dojrzałym czytelnikom.

Recenzja-Pokój

Powieść pt. „Pokój” wywarła wiele emocji tych pozytywnych i negatywnych. Czytelnicy dostrzegli, że pomimo trudności, zła które dotknęło młodą studentkę potrafiła ona za wszelką racjonalnie myśleć i dbać o dobro i bezpieczeństwo swojego pięcioletniego dziecka. Książka wielowątkowa, niosąca pozytywne przesłanie  spodobała się czytelnikom i jednogłośnie stwierdzili, iż każdy powinien po nią sięgnąć.

Relacja- Nie oddam dzieci

Powieść pt. „Nie oddam dzieci” Katarzyny Michalak opowiada jak ważna w życiu jest rodzina, bliskość, bezpieczeństwo. Historia opisuje młodego, znanego i osiągającego wielkie sukcesy człowieka, który przez pryzmat bycia najlepszym zapomniał o rodzinie, chcąc zabezpieczyć ich w sytuacji finansowej zapomniał o kwestiach bycia ojcem, mężem, co spowodowało wiele tragicznych wydarzeń w życiu człowieka. Zdesperowany człowiek popada w wiele konfliktów  co powoduje, iż chcą odebrać mu dzieci. Rozumie że musi stawić czoło swojej słabości i teraz wziąć sprawy w swoje ręce dla dobra rodziny. Michał znalazł w sobie siłę by wykrzyczeć „Nie oddam dzieci”. Czytelnikom lektura bardzo przypadła do gustu, wielokrotnie zmuszała do refleksji, przyprawiała o łzę w oku, ale na koniec dała ogromna radość, iż z takiego tragizmu jeśli się bardzo chce można wyjść z podniesionym czołem.

Relacja- "Chata"

Książka pt. „Chata” William P. Young wywarła zaskoczenie wśród naszych czytelniczek, akcja książki dość ciężka, dużo przemyśleń filozoficznych rozważań. W powieści poruszony zostaje problem z którym zmaga się bohater od lat dzieciństwa i trauma towarzyszy mu również w dorosłym życiu.

Klubowiczom spodobała się powieść, pomimo trudnych rozważań religijnych, książka ma moc która wzrusza, łączy ona w sobie miłość, wiarę i szacunek. Chata na długi czas pozostanie w pamięci klubowiczek, jednogłośnie uważają, iż jest ona warta przeczytania.

Musimy coś zmienić

Książka opowiada o dwójce bohaterów: Lea i Gabe, których poznają się w szkole i ogranicza ich brak komunikacji, aby zrobić pierwszy krok. Każdy z bohaterów powieści chce, aby tych dwoje było razem ponieważ są do siebie stworzeni, jednakże oni sami nie wykazują tej pewności. Książka dla klubowiczów jest ciężka, ogranicza ja brak komunikacji, który uniemożliwia dalszy rozwój relacji pary. Nie cieszy się powodzeniem w gronie czytelników. Pozytywne wrażenie wywiera okładka jest prosta, delikatna. Głównym elementem okładki jest siedząca para na ławce, co bezpośrednio wprowadza w tematykę powieści. Jest książką godną polecenie dla nastolatek, które wkraczają w świat dorosłych i przeżywają pierwsze zauroczenia, nawiązują nowe znajomości.

Relacja- "Musimy coś zmienić"

Książka opowiada o dwójce bohaterów: Lea i Gabe, których poznają się w szkole i ogranicza ich brak komunikacji, aby zrobić pierwszy krok. Każdy z bohaterów powieści chce, aby tych dwoje było razem ponieważ są do siebie stworzeni, jednakże oni sami nie wykazują tej pewności. Ksiązka dla klubowiczów jest ciężka, ogranicza ja brak komunikacji, który uniemożliwia dalszy rozwój relacji pary. Nie cieszy się powodzeniem w gronie czytelników. Pozytywne wrażenie wywiera okładka jest prosta, delikatna. Głównym elementem okładki jest siedząca para na ławce, co bezpośrednio wprowadza w tematykę powieści. Jest książką godną polecenie dla nastolatek, które wkraczają w świat dorosłych i przeżywają pierwsze zauroczenia, nawiązują nowe znajomości.