16 maja 2019 - Żyrafy nie umieją tańczyć

16 maja 2019 r. dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 15 w Pabianicach odwiedziły Filię nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej, aby posłuchać o perypetiach pewnej sympatycznej żyrafy o imieniu Gerard. W książce „Żyrafy nie umieją tańczyć” autorzy Giles Andreae i Guy Parker-Rees przedstawiają nam konkurs „taniec dżungli”, w którym biorą udział różne zwierzęta, Gerard również chce wziąć w nim udział, ale długie i koślawe nogi sprawiają, że taniec nie jest jego mocną stroną. Nieszczęśliwej żyrafie nie wychodzi żaden ze znanych tańców, więc inne zwierzęta ciągle go krytykują. Na szczęście Gerard spotyka na swojej drodze przyjacielskiego świerszcza, który przekonuje go, że tańczyć umie każdy, jeśli tylko znajdzie do tego odpowiednią dla siebie muzykę...

Książeczka uczy dzieci, że każdy ma jakiś talent, trzeba tylko go w sobie odkryć i warto wierzyć siebie. Bibliotekarz zaprezentował dzieciom różne rodzaje muzyki odpowiednie do konkretnego tańca, usłyszeliśmy więc m.in. tango, walca, cha-chę i... cykanie świerszczy! Wykonaliśmy też własną zakładkę do książki w kształcie żyrafy.