„Florka. Zapiski ryjówki”

Na czerwcowym spotkaniu DKK dla dzieci omawialiśmy książkę, pt.: „Florka. Zapiski ryjówki”.

Znacie Florkę, prawda? To już piąta książka o przygodach tej sympatycznej ryjówki, która jest też bohaterką serialu animowanego „Pamiętnik Florki”. Jak każdy przedszkolak, Florka jest bardzo ciekawa świata i ma głowę pełną myśli o arcyważnych, trudnych sprawach. Dzisiaj, np. zastanawiała się, skąd wiadomo, że ona to ona…
Florka codziennie uczy się nowych rzeczy. Nie zawsze wszystko jej się udaje. Żałuje, że nie umie jeździć na rowerze, a rysowane kółka nie chcą być równiutkie i okrągłe. Za to pisać Florka potrafi świetnie! Notuje, więc interesujące wydarzenia z życia przedszkolaka. Ciekawe, czy zgodzicie się z nią, że: „razem jest o wiele fajniej niż samemu”; „świat można ratować po kawałeczku”; „dzielnym trzeba być czasem, ale słowa dotrzymywać zawsze”; „od wygrywania ważniejsza jest dobra zabawa”.
Florka zdradza też, co robi, gdy „ma strasznie wielki problem”. Może i wam przyda się jej rada? Nam się czasem przydaje.