Grudniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki- Filia nr 61

W grudniu rozmawiałyśmy o zawiłych losach bohaterów książki Alice Munro „Widok z Castel Rock”. Próbowałyśmy uchwycić zawiłe losy rodzinne autorki, relacje pomiędzy poszczególnymi jej członkami oraz starałyśmy się znaleźć granicę pomiędzy prawdziwymi wydarzeniami z życia noblistki a fikcją. Obie te sfery zostały połączone
w niezwykle zgrabny sposób, stwarzając pewne problemy w ich rozgraniczeniu.

Następne spotkanie zaplanowane zostało na styczeń.

Listopadowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki- Filia nr 61

W listopadzie dyskutowałyśmy o postaci oraz dokonaniach Stanisława Lema. Dużą podporą okazała się biografia napisana przez W. Orlińskiego „Lem. Życie nie z tej ziemi” . Każda klubowiczka przeczytała ponadto dowolną książkę pisarza. Na spotkaniu Panie dowiedziały się nie tylko informacji i ciekawostek o życiu samego Lema, ale również mogły podyskutować o przeczytanych przez siebie książkach oraz wymienić sugestie dotyczące prowadzonej narracji i stylu. Spotkanie posłużyło do tego by zapoznały się z twórczością i życiem Stanisława Lema. Kolejne spotkanie zaplanowałam na grudzień.

Październikowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki- Filia nr 61

W październiku spotkałyśmy się by podyskutować o książce „Romans prowincjonalny” autorstwa K. Filipowicza. Klubowiczki rozmawiały nie tylko o losach bohaterów, ale również zwróciły uwagę na sielski klimat książki. Podkreśliły delikatność stylu oraz wolne prowadzenie narracji, co bardzo przypadło im do gustu.

Kolejne spotkanie zaplanowałam na listopad.

Wrześniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki- Filia nr 61

We wrześniu dyskutowałyśmy o książce „Słuchaj pieśni wiatru. Flipper 1973” autorstwa H. Murakamiego. Klubowiczki rozmawiały o zawiłych losach głównych bohaterów, a także samym stylu książki, odmiennym od tego, który znały z poprzednich tytułów.

Kolejne spotkanie zostało zaplanowane na październik.

Sierpniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki- Filia nr 61

W sierpniu spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się pod znakiem  „Genialnej przyjaciółki” Eleny Ferrante. Nasze klubowiczki skupiły swą uwagę na ciężkim dzieciństwie głównych bohaterów, relacjach panujących między nimi, a także ich późniejszych doświadczeniach u progu dorosłości.

Następne spotkanie zostało zaplanowane na wrzesień.

Lipcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki- Filia nr 61

W lipcu dyskutowałyśmy o książce „Śmiejąc się w drodze do meczetu” Zarqi Nawaz. Klubowiczki zwróciły swą uwagę na humorystyczny charakter książki. Autorka o ważnych kwestiach dotyczących założeń Islamu, potrafiła opowiedzieć w sposób przystępny i wesoły. Poprzez swoje życie i doświadczenia pokazywała, że Islam jest taką samą religią jak inne, a osoby wyznające go powinny być traktowane z takim samym szacunkiem jak wierni pozostałych religii. Kolejne spotkanie zostało zaplanowane na sierpień.

Czerwcowe Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki- Filia nr 61

W czerwcu spotkanie odbyło się już w naszej filii. Książka, o której dyskutowałyśmy to „Kinopassana” autorstwa Tomasza Raczka. Klubowiczki chętnie wymieniały się nie tylko przemyśleniami związanym z filmem i odczuciami samego autora, ale również dyskutowały o własnych spostrzeżeniach dotyczących kina współczesnego, porównując je z dokonaniami kinematografii z poprzednich lat. Następne spotkanie zostało zaplanowane na lipiec.

Majowe spotkanie online- Filia nr 61

W maju odbyło się spotkanie online dotyczące książki „Hotel Ritz” autorstwa Tilar J. Mazzeo. Rozmawialiśmy
o powstaniu jednego z najsłynniejszych hoteli na świecie, a także o słynnych postaciach tj. Hemmingway, Coco Chanel, czy Marcel Proust, dla których ów hotel stał się nie tylko miejscem towarzyskich spotkań, ale również prawdziwym domem. Kolejne spotkanie zostało zaplanowane na czerwiec.

Kwietniowe spotkanie online- Filia nr 61

W kwietniu dyskusja odbyła się w trybie online. Poruszane przez klubowiczów kwestie dotyczyły książki „Błękit” autorstwa M. Lunde. Rozmawialiśmy nie tylko o losach bohaterów, ale także o tym co by było gdyby faktycznie
na świecie zabrakło wody, o ociepleniu klimatu oraz postawach proekologicznych.

Następne spotkanie zaplanowałyśmy na maj.

Marcowe spotkanie online- Filia nr 61

W marcu zostało przeprowadzone spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki drogą online. Rozmawialiśmy o losach bohaterów przedstawionych w książce „Życie Lali” autorstwa Heleny Karpińskiej.
Kolejne spotkanie zostało zaplanowane na kwiecień.