W hołdzie Janowi Pawłowi II

W 26 kwietnia 2015 w sali OSP w Stróży kilkadziesiąt osób przybyło, aby obejrzeć montaż słowno- muzyczny poświęcony św. Janowi Pawłowi II. Wierszem, piosenką,anegdotą uczniowie tutejszej szkoły oddali hołd Papieżowi w rocznicę Kanonizacji oraz z okazji Roku św. Jana Pawła II. Inicjatorem tego wydarzenia była pani Dorota Dłubak, która zaprosiła do współpracy nauczycieli, rodziców, członków DKK przy bibliotece publicznej. Oficjalnie otworzyła część artystyczną, w której oprócz wspomnianych wyżej wierszy, piosenek i anegdot znalazł się skrzypcowy akompaniament. Barkę oraz utwór Sutanna zagrała Ewelina Kubiak. Melodie te były tłem do czytanych przez uczniów wspomnień. Zgromadzona na sali publiczność doceniła występy młodych jak i pomysł organizatorki gromkimi brawami i wypowiadanymi pochwałami.

Po części artystycznej uruchomiona została kawiarenka, w której oprócz kawy i herbaty można było zakupić papieskie kremówki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dofinansowanie szkolnej wycieczki do Wadowic.

29 kwietnia dorośli członkowie DKK spotkali się, aby przejrzeć turystyczne przewodniki i ustalić szczegóły wycieczki do Wadowic. Wybraliśmy propozycję Wadowice - Inwałd, " obdzwoniłyśmy" przewoźników i biura podróży, aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę. Z naszych wyliczeń wynika, że koszt wycieczki -od jednego dziecka- wyniesie ok. 40 zł.