Życie każdego człowieka jest baśnią napisaną przez Boga

14.02.2013

Zachęceni sukcesem ubiegłorocznej akcji postanowiliśmy po raz drugi koordynować projekt UNICEF Wszystkie Kolory Świata. Wtedy na rzecz dzieci z Sierra Leone przekazaliśmy kwotę 1200 złotych, w tym roku działaliśmy dla dzieci z Czadu.

Zasięg działania w tym roku był większy. W projekt weszła Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni wraz z filiami i powiadomiła wszystkie szkoły z terenu gminy Rząśnia. Ogłosiliśmy konkurs na Najładniejszą charytatywną laleczkę. Zaangażowali się nauczyciele z uczniami oraz osoby prywatne – rodzice z dziećmi. Wpłynęło 75 szmacianych laleczek ze wszystkich naszych szkół ( 5 małych „podstawówek” i gimnazjum). Dodatkowo dotarły do nas prace poza konkursowe od lokalnych instytucji kultury. To były prawdziwe dzieła sztuki.

W drodze plebiscytu wybraliśmy i nagrodziliśmy autorów 3 laleczek. Praca , która zdobyła I miejsce zostanie odesłana na ogólnopolski konkurs „ Najbardziej oryginalna laleczka”.

Wręczenie nagród dobyło się 14 lutego 2013 podczas finału Wszystkich Kolorów Świata. To były niezwykłe Walentynki ! Zachęceni słowami H. Ch. Andersena: „ Życie każdego człowieka jest baśnią napisaną przez Boga” , podjęliśmy próbę stworzenia niezwykłej opowieści. Kilkadziesiąt osób było autorami niezwykłej bajki , pełnej dobroci i miłości, mówiącej o tolerancji, różnorodności kultur, niesieniu pomocy i pochylaniu się nad ludzką krzywdą. Nasza baśń warta jest 3665 złotych i dedykowana jest dzieciom w Czadzie.

Członkowie DKK oprócz pomocy w koordynowaniu projektu, zakupili laleczki i przekazali przedszkolakom w Stróży. Poszli też po pomoc do Tuwima i tak prosili o głosy na laleczkę, która walczyła o koncert Majki Jeżowskiej w Rząśni :

O prawdomównym Grzesiu i jego cioci

- Zagłosowałeś Grzesiu na Emily, jak Cię prosiłam ?
- Głos ? Na laleczkę ?- Oddałem Ciociu miła !
- Nie kłamiesz Grzesiu? Lepiej przyznaj się kochanie !
- Jak ciocię kocham, proszę cioci, że nie kłamię,
- Oj kłamiesz! Lepiej powiedz po dobroci !
- Ja miałbym kłamać? Niemożliwe, proszę cioci !
- Rząśnia liczy na koncert Majki Jeżowskiej, więc proszę daj mi słowo.
- No, słowo daję ! I pamiętam szczegółowo :
Ikonka aplikacji jest zielona,
A nasza lalunia jest czerwona.
Uszyta przez Klaudię i Sonię, którym się w Szkocji marzą kolonie!
A, że zrobiona z serca dobrego,
Powstało coś naprawdę nadzwyczajnego !
A, gdy nie wiedziałem, gdzie mam kliknąć w Internecie,
Szukałem pomocy w całym pajęczańskim powiecie.
Aż pomógł mi wreszcie tej Halinki tata
I powiedział – Szukaj aplikacji Wszystkie Kolory Świata.
Ciocia głową pokiwała, mile zaskoczona
- Wierzę ci Grzesiu i jestem z Ciebie bardzo zadowolona !