Kto zaleca się w Adwenta, będzie żonę miał na Święta

Listopad 2012, to spotkanie z książką Liliany Fabisińskiej Bezsennik. Czyli o czym dziewczyny rozmawiają nocą. Andrzejkowa przepowiednia.

Podobnie jak Kaśka, Julka, Zuzia i Emma postanowiłyśmy sprawdzić, co przyniesie przyszłość. Skorzystałyśmy z instrukcji Bractwa Zeta i zorganizowaliśmy wieczór wróżb - Katarzynki (za dawnych czasów Katarzynki przeznaczone były tylko dla kawalerów, a Andrzejki dla panien) .

Bibliotekę zamieniłyśmy w klimatyczny gabinet wróżki. Były świece, karty, klucze, kule, kadzidełka, zaklęcia. W tle , książki na wystawie Czary w literaturze. Oprócz naszej lektury znalazła się tam seria o Harrym Potterze, przygody czarownicy Bambarycji, przygody Belzebuba Świrusa i Tyrani Wampik z Wunschpunsch oraz wiele innych odnalezionych na półkach w naszej bibliotece. Na spotkanie przybyło 16 osób. Po krótkim wprowadzeniu w klimat katarzynkowych tradycji , rozpoczęły się wróżby.

Jeżeli sprawdzą się tegoroczne wróżby katarzynkowe, to Stróża stanie się krainą miodem i mlekiem płynącą. Wróżki Adgam i Airam zobaczyły nadchodzącą przyszłość. To tutaj padną najwyższe wygrane w totolotka. Przyszli biznesmeni już planują: hotele, restauracje, centra kultury i sportu, salony samochodowe, firmy budowlane, centra agroturystyczne i długo by wymieniać jeszcze, co w przyszłości tutaj powstanie.

Nie zaginą też zawody takie jak: fryzjer, górnik, leśniczy, hutnik, policjant, strażak, sprzedawca. Będziemy mieli sławnych pisarzy, dziennikarzy, sportowców, gwiazdy estrady, a wśród nich, laureatów prestiżowych nagród. Przyszłość dalsza jawi się słodko, kolorowo i bogato. Przyszłość bliższa niestety przewiduje niskie noty w szkole...