Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Mój Afganistan

Majowe spotkanie DKK poświęcone było książce Khaleda Hosseiniego „I góry odpowiedziały echem”. Pisarz ten znany jest czytelnikom ze znakomitych powieści „Chłopiec z latawcem czy „Tysiąc wspaniałych słońc”.Książka zaczyna się piękną, wzruszającą opowieścią snutą przez ojca swoim małym dzieciom, opowieścią o poświęceniu, ofierze i tęsknocie. I jest to swego rodzaju preludium do historii opowiedzianej w „I góry odpowiedziały echem”. Głównym wątkiem powieści jest historia rodzeństwa ,które zostaje rozdzielone.
Życie  w ogromnej biedzie i sytuacja rodzinna sprawiają, że ojciec decyduje się oddać córkę, zamożnemu małżeństwu z Kabulu. Rodzeństwo musi się rozstać co odbije się na ich dalszym życiu
Książka zaciekawiła klubowiczki, które dostrzegły w niej ciekawie zarysowane postaci kobiece,realnie przedstawiony targany konfliktami Afganistan, oraz przepiękne rozdzierające serca opowieści, niepozbawione nadziei. Książka choć z całego dorobku autora najsłabsza może być interesującą lekturą dla tych którzy chcą poznać prawdziwy ludzki Afganistan.


Następne spotkanie DKK 19.06.2017 r.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi