Mój Afganistan

Majowe spotkanie DKK poświęcone było książce Khaleda Hosseiniego „I góry odpowiedziały echem”. Pisarz ten znany jest czytelnikom ze znakomitych powieści „Chłopiec z latawcem czy „Tysiąc wspaniałych słońc”.Książka zaczyna się piękną, wzruszającą opowieścią snutą przez ojca swoim małym dzieciom, opowieścią o poświęceniu, ofierze i tęsknocie. I jest to swego rodzaju preludium do historii opowiedzianej w „I góry odpowiedziały echem”. Głównym wątkiem powieści jest historia rodzeństwa ,które zostaje rozdzielone.
Życie  w ogromnej biedzie i sytuacja rodzinna sprawiają, że ojciec decyduje się oddać córkę, zamożnemu małżeństwu z Kabulu. Rodzeństwo musi się rozstać co odbije się na ich dalszym życiu
Książka zaciekawiła klubowiczki, które dostrzegły w niej ciekawie zarysowane postaci kobiece,realnie przedstawiony targany konfliktami Afganistan, oraz przepiękne rozdzierające serca opowieści, niepozbawione nadziei. Książka choć z całego dorobku autora najsłabsza może być interesującą lekturą dla tych którzy chcą poznać prawdziwy ludzki Afganistan.

Następne spotkanie DKK 19.06.2017 r.