Nigdy nie będzie „Potem”

Tematem literackich rozważań podczas 83 spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki była powieśćRosamundy  Lupton „Potem”. Książka bardzo poruszyła panie,choć każdej towarzyszyły inne emocje. Narratorką powieści jest Grace, matka Jenny i Adama zapisująca kolejne strony swoimiwspomnieniami i marzeniami, które zgodnie z jej wyobrażeniem już nigdy nie będą mogły się ziścić. Matka i córka, trwając w zawieszeniu między życiem, a śmiercią zawierają swoisty pakt, mający na celu odkrycie prawdy o tym co wydarzyło się w szkole.Kto tak naprawdę ją podpalił?
Czy było to działanie z premedytacją? „Potem” to powieść o sile matczynej miłości, która wciąga od pierwszych stron i nie daje wytchnienia, aż po ostatnią kropkę. Autorka stworzyła historię z pogranicza kryminału i powieści obyczajowej doprawioną szczyptą anielskiego pyłu i dość dużą dawką wszechogarniającego smutku', bo „potem” już nigdy nie nadejdzie dla Grace.

Na następne spotkanie zapraszamy 22.05.2017 r.