STUHROWIE. HISTORIE RODZINNE

W trzecim tegorocznym spotkaniu DKK, 25 marca  udział wzięło 9 pań.   Tym razem, jak zawsze w miłej atmosferze, panie dyskutowały o książce Jerzego Stuhra pt. "Stuhrowie. Historie rodzinne".

Książka zdobyła uznanie większości czytelniczek, którym bardzo się podobała. Panie mówiły, że przeczytały ją jednym tchem. Uznały, że bije z niej miłość i  szacunek do rodziny i jej przeszłości. Zdało się też słyszeć zdania, że jest zbyt prosta i banalna, zbyt ugrzeczniona. Niektóre panie stwierdziły, że brakuje jej pikanterii, chwytania życia na gorąco,  sensacji, plotek o ludziach polskiego showbiznesu. Reasumując, spotkanie było bardzo udane, a klubowiczki miały też okazję do przypomnienia sobie ról filmowych i teatralnych pana Stuhra.

Na następne spotkanie klubowiczki mają "zadaną" kolejną lekturę. Tym razem będzie to zbiór opowiadań Izabeli Sowy pt. " 10 minut do centrum". Spotkanie odbędzie się 29 kwietnia o godz. 17-tej.

W OGRODZIE MIRANDY

25 lutego 2009 odbyło się drugie spotkanie z naszymi czytelniczkami w ramach DKK. Tym razem było obecnych 7 pań. Czytelniczki dyskutowały o książce Katarzyny Krenz " W ogrodzie Mirandy" . Książka rozczarowała klubowiczki. Panie stwierdziły, że brakuje w niej emocji, jest zbyt monotonna i nudna. Spodziewały się książki o wewnętrznej przemianie i  dojrzewaniu głównej bohaterki  Mirandy, a zobaczyły kobietę, która"bierze to, co los jej przyniesie, nie próbując nawet zmierzyć się z życiem i rzeczywistością" . Mimo niezbyt pochlebnych opinii, spotkanie było bardzo udane, a dyskusja bardzo rozgorzała i czasami trzeba było nasze miłe czytelniczki uciszać, gdyż wszystkie chciały wyrazić swoją opinię o książce.
Kolejne spotkanie odbędzie się 25 marca, jak zawsze w ostatnią środę miesiąca o godzinie 17-tej. Panie będą omawiać książkę Jerzego Stuhra"Stuhrowie. Historie rodzinne".

SZCZĘŚCIA MOŻNA SIĘ NAUCZYĆ

28 stycznia, na pierwszym w 2009 roku spotkaniu DKK uczestniczyło 11 pań. Spotkanie było tym milsze, ze doszły do nas nowe dyskutantki.

Spotkanie było bardzo udane, a dyskusja nie kończyła się tylko na lekturze, ale odbiegała czasami od tematu.

Na kolejnym spotkaniu 25 lutego omawiać będziemy książkę Katarzyny Krenz  " W ogrodzie Mirandy".

DKK - CÓRKA OPIEKUNA WSPOMNIEŃ

{jgquote} Zobacz zdjęcia ze spotkania DKK*:
{jgxgal folder:=[images/stories/dkk/relacje/gorna/marzec_2008] cols:=[2]}
* - kliknij na zdjęcie aby zobaczyć je w powiększeniu {/jgquote}26 MARCA , NA TRZECIM Z KOLEI SPOTKANIU  DKK DYSKUSJA DOTYCZYŁA KSIĄŻKI "CÓRKA OPIEKUNA WSPOMNIEŃ", KTÓRĄ NAPISAŁA KIM EDWARDS. LEKTURA ŚWIETNA DO DYSKUSJI. AUTORKA NAGROMADZIŁA W NIEJ WIELE DYLEMATÓW, Z KTÓRYMI MUSIEL ZMIERZYĆ SIĘ BOHATEROWIE. NIESTETY , KLUBOWICZKI CHYBA "PRZERÓSŁ" TEN TYTUŁ, CO SKUTKOWAŁO TYM, IŻ W SPOTKANIU WZIĘŁY UDZIAŁ TYLKO 4 PANIE.

POMIMO TAK MAŁEGO GRONA DYSKUSJA BYŁA BARDZO GORĄCA, A OPINIE  O POSTĘPOWANIU BOHATERÓW KSIĄŻKI BARDZO RÓŻNORODNE. SPOTKANIE TRWAŁO DWIE GODZINY I GDYBY NIE KONIECZNOŚĆ ZAMKNIĘCIA BIBLIOTEKI BYŁOBY DŁUŻSZE.
W PRZYSZŁOŚCI MUSIMY JEDNAK WYBRAĆ DO CZYTANIA LEKTURY O LŻEJSZEJ TEMATYCE ABY W DYSKUSJACH MOGŁO UCZESTNICZYĆ WIĘKSZE GRONO KLUBOWICZEK.

MARCOWE SPOTKANIE BYŁO OSTATNIE PRZED WAKACJAMI, PONIEWAŻ MODERATORKA DKK PRZEZ 5 TYGODNI PRZEBYWAŁA NA ZWOLNIENIU LEKARSKIM. MAMY NADZIEJĘ, ŻE JUŻ W SIERPNIU SPOTKAMY SIĘ PONOWNIE.

MONIKA SZWAJA-KLUB MAŁO UŻYWANYCH DZIEWIC

Zobacz zdjęcia ze spotkania:
* - kliknij na zdjęcie aby zobaczyć je w powiększeniu

• 2
  • 3
27 LUTEGO 2008 R. W LOKALU FILII NR 10 ODBYŁO SIĘ DRUGIE SPOTKANIE W RAMACH DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI. W SPOTKANIU UCZESTNICZYŁO 12 PAŃ.

TEMATEM DYSKUSJI BYŁA KSIĄŻKA MONIKI SZWAI "KLUB MAŁO UŻYWANYCH DZIEWIC" CZYTELNICZKI ENTUZJASTYCZNIE WYRAŻAŁY SIĘ O PRZECZYTANEJ LEKTURZE. JUŻ WCZEŚNIEJ MIAŁY OKAZJĘ ZAPOZNAĆ SIĘ Z INNYMI KSIĄŻKAMI TEJ AUTORKI, I POZYTYWNĄ OPINIĘ WYDAŁY WSZYSTKIM PRZECZYTANYM TYTUŁOM.

DOBRY HUMOR NIE OPUSZCZAŁ NASZYCH KLUBOWICZEK PODCZAS CAŁEGO SPOTKANIA, A DYSKUSJA WYSZŁA DALEKO POZA PROBLEMY KSIĄŻKOWYCH BOHATEREK. PRZECZYTANA LEKTURA DAŁA IMPULS DO OCENY OTACZAJĄCEJ NAS RZECZYWISTOŚI I DO WYRAŻENIA OPINII, ŻE DOBRZE MIEĆ OBOK SIEBIE PRZYJACIÓŁ, KTÓRZY W POTRZEBIE SĄ OBOK NAS.

SPOTKANIE INAUGURUJĄCE DKK

Zobacz zdjęcia ze spotkania:

* - kliknij na zdjęcie aby zobaczyć je w powiększeniu

• 1
23 STYCZNIA 2008 ROKU FILIA NR 10 ŁÓDŹ –GÓRNA ZAINAUGUROWAŁA DZIAŁALNOŚĆ DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI.
O GODZINIE 17 NA SPOTKANIE PRZYBYŁO 8 PAŃ.
W LUŹNEJ, PRZYJAZNEJ ATMOSFERZE ROZMAWIAŁYŚMY  O ZASADACH DZIAŁANIA DKK, USTALIŁYŚMY TERMINY NASTĘPNYCH SPOTKAŃ, PRZEJRZAŁYŚMY W KOMPUTERZE LISTĘ KSIĄŻEK DLA CZŁONKÓW DKK.

KLUBOWICZKI OTRZYMAŁY EGZEMPLARZ PIERWSZEJ LEKTURY, KTÓRĄ OMÓWIMY W LUTYM. PRZY KAWIE I CIASTKACH WSPOMINAŁYŚMY SWOJE ULUBIONE KSIĄŻKI Z DZIECIŃSTWA I SZKOLNE LEKTURY, CZĘSTO CZYTANE PO ŁEBKACH.
BYŁO WIELE ŚMIECHU I RADOŚCI Z TYCH WSPOMNIEŃ.

MAMY NADZIEJĘ, ŻE NASZ DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI BĘDZIE DZIAŁAŁ SYSTEMATYCZNIE, A LICZBA CHĘTNYCH DO UDZIAŁU W NIM BĘDZIE SIĘ POWIĘKSZAŁA.