Relacja ze spotkania DKK dla młodzieży z dnia 7 stycznia 2020 r. - Tomaszów Mazowiecki

Na spotkaniu w dniu 7 stycznia 2020 r. członkowie DKK dla młodzieży dyskutowali na temat książki „Najlepiej w życiu ma Twój kot: listy” Wisława Szymborska, Kornel Filipowicz .

Na styczniowym spotkaniu było tylko 5 klubowiczów…a szkoda bo książka, którą omawiano była bardzo interesująca. Młodzi czytelnicy mogli dzięki niej poznać inne, bardziej osobiste i prywatne oblicze Wisławy Szymborskiej i Kornela Filipowicza. O poetce młodzież wie dużo , ale postać Filipowicza nie jest tak znana, a jest to przecież uznany prozaik, poeta i autor scenariuszy.

Ze zbioru listów możemy wywnioskować o tym jak silna więź łączyła tych dwoje niezwykłych artystów. Czyta się tę książkę i z każdą kartką jesteśmy wprowadzani w ich prywatny świat, dużo dowiadujemy się o nich samych, ale też przewijają się tam nazwiska związane z ówczesnym światem pisarskim co z pewnością stanowi zachętę do lektury.