"Bezdomna" - świąteczne spotkanie DKK w Radomsku

14.12.2018 roku w Filii nr 1 MBP, w świątecznej scenerii, spotkało się grono klubowiczów Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku. Na to spotkanie zostały zaproszone także dzieci z klubiku "Molik książkowy", działającego również w Filii nr 1. Panowała świąteczna atmosfera: rozmowy o zwyczajach, śpiewanie kolęd i wspólne ozdabianie świątecznych pierników, czytanie świątecznych opowiadań i bajek... Klubowicze rozmawiali również o przeczytanej powieści Katarzyny Michalak "Bezdomna", utrzymanej również częściowo w świątecznej atmosferze. Książka opisuje losy młodej kobiety Kingi, którą życie wielokrotnie boleśnie doświadczyło. Opowiada o smutku, rozczarowaniu, bólu, cierpieniu, próbie wybaczenia nie tylko innym ale i samemu sobie. Ale mimo wszystko jest tu również wiara, nadzieja, przyjaźń i miłość.

Następne spotkanie już w nowym 2019 roku.