Kot i pies. Bananowe czubki

Dzisiejsze spotkanie DKK dla dzieci gościnnie odbyło się w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Pajęcznie.

Moderatorka odwiedziła tamtejszą grupę 6 latków aby przeczytać im książkę Jonathana Bentleya – "Kot i pies. Bananowe czubki". Zabawną historyjkę o tym, jak pies mieszkający w bloku słyszy przez ścianę uwięzione dzikie zwierzęta. Postanawia je uwolnić namawiając do tego swojego kolegę, leniwego kota.

Akcja ratunkowa to pasmo nieprzewidzianych wypadków a nasi bohaterowie sami muszą w końcu uciekać do mieszkania ratując się przed pożarciem przez sąsiada zza ściany.

Książka o zwierzętach była idealnym wstępem do długiej rozmowy z dziećmi o ich domowych pupilach.

Franklin przygotowuje święta

Dziś w ramach DKK mieliśmy wspaniałe spotkanie z sześciolatkami z Publicznego Przedszkola nr 2 w Pajęcznie! Pani bibliotekarka czytała dzieciom inspirującą książkę o przyjaźni i współpracy podczas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Książka "Franklin przygotowuje święta" pokazuje, jak działanie razem może przynieść piękne efekty.
Historia małego rezolutnego żółwia i jego determinacji, by połączyć serca ludzi poprzez kolędowanie, zainspirowała nasze dzieci do refleksji nad wartościami świątecznymi. Dziękujemy za te magiczne chwile!

Misie nie lubią się dzielić

"Misie nie lubią się dzielić" autorstwa Lorny Scobie to lektura październikowego spotkania 6-cio latków w ramach DKK.

Bohaterami są Miś i Wiewiórka, którzy wspólnie poszukują jedzenia przed zbliżającą się zimą. Jednak wszystko co nadaje się do jedzenia miś zjada sam i nie che się niczym dzielić z wiewiórką.

A przecież tak robią przyjaciele - dzielą się wszystkim.

Przygody tej dwójki pokazują na czym powinna polegać przyjaźń.

Po wysłuchaniu opowiadania 6-cio latki chętnie opowiadały o tym, czym można się dzielić.

Wakacje Potworaka

Ostatnie przed wakacjami spotkanie DKK odbyło się po raz kolejny w gościnnych progach Publicznego Przedszkola nr 2 w Pajęcznie, a dokładniej na tamtejszym placu zabaw.
Czytaliśmy opowiadanie z książki Grzegorza Kasdepke "Potworak i inne ko(s)miczne opowieści".
Są to opowiadania o przybyszu z obcej planety, który chciał spędzić urlop na dzikiej planecie. Tytułowy Potworak trafił do rodziny Mai i Filipa. Pojawienie się przybysza z obcej planety obfitowało w szereg niespodzianek i komicznych sytuacji.
Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały czytanego im tekstu.

Wandzia Węszynos i cienie doliny

Na kwietniowym spotkaniu DKK dla dzieci czytaliśmy książkę Agnieszki Urbańskiej - Wandzia Węszynos i cienie z doliny.
Książka opowiada o sympatycznej dziewczynce, która rozwiązuje zagadki detektywistyczne. Tym razem chodzi o to, gdzie znikają starsze panie z Liliputowa.
Sześciolatki należące do Grupy DKK były jak zwykle bardzo aktywne. Z dużym zainteresowaniem śledziły losy głównej bohaterki. Po wysłuchaniu tekstu żywo komentowały przygody Wandzi.
Spotkanie to również odbyło się gościnnie w budynku Publicznego Przedszkola nr 1 i 2 w Pajęcznie.

Przygody Koszmarnego Karolka na marcowym spotkaniu DKK dla dzieci

Marcowe spotkanie DKK dla dzieci tym razem odbyło się po za biblioteką.
14 marca 2023 r. moderator – Pani Elżbieta Jędrczak gościła w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Pajęcznie w grupie 6 latków a 17 marca odwiedziła grupę 5-6 oraz grupę 6 latków w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Pajęcznie.
Na spotkaniach czytane były opowiadania Franceski Simon o Koszmarnym Karolku "Koszmarny Karolek zjada jarzynkę" oraz "Koszmarny Karolek i dobre maniery".
Poznaliśmy postać niesfornego chłopca Karolka, który swoim zachowaniem denerwuje osoby ze swojego otoczenia. Najczęściej brata, rodziców, nauczycieli i kolegów. Jego psoty należy traktować jednak z przymrużeniem oka.
Dzieci jak zwykle bardzo aktywnie uczestniczyły w całym wydarzeniu.

Królik Franek i bójka w przedszkolu

Dziś do Oddziału dla dzieci na kolejne spotkanie DKK przybyły dwie grupy z Publicznego Przedszkola nr 2 w Pajęcznie. Nasi młodzi goście wysłuchali książki Marty Krzemińskiej "Królik Franek i bójka w przedszkolu".
Książka w przystępny sposób próbuje wytłumaczyć najmłodszym, jak sobie radzić z emocjami w sytuacjach konfliktowych. Co robić kiedy ktoś robi nam krzywdę lub jak zachować się, gdy komuś tą krzywdę się wyrządzi. Jak ważne jest słowo przepraszam.

Disney - Jesienne zabawy

Dzisiejsze spotkanie DKK dla 6-cio latków wypadło w Dzień Miłośników Pluszaków.
A jak pluszak to maskotka - a jak maskotka to Kubuś Puchatek.
Czytaliśmy książkę "Jesienne zabawy" z serii przygód o Kubusiu Puchatku.
Przedszkolaki opowiadały o swoich ulubionych pluszakach. Na zakończenie pomalowały przygotowane kolorowanki.

"Radość" w Światowy Dzień Uśmiechu

W tym roku Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest 7 października. Dlatego na dzisiejszym spotkaniu DKK wspólnie z 6-cio latkami z Publicznego Przedszkola nr 2 w Pajęcznie czytaliśmy książkę Corrinne Averiss pt. "Radość".
Dzieci przyznały, że radość to wspaniałe uczucie, które sprawia, że stale się uśmiechamy. A przecież "śmiech to zdrowie". Przedszkolaki na spotkaniu mówiły co sprawia im radość - zabawa z psem, rysowanie, przyjazd dziadków itp.
Przebywając w towarzystwie uśmiechniętych sami się uśmiechamy bo śmiech jest zaraźliwy.

Nie martw się Misiu Tulisiu

Wrześniowe spotkanie DKK dla najmłodszych zbiegło się z obchodzonym 29 września Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. W tym dniu odwiedziły nas 6 latki z Publicznego Przedszkola nr 1 w Pajęcznie, a dzień później - 30 września - gościliśmy grupę 6 latków z Publicznego Przedszkola nr 2 w Pajęcznie.
Przedszkolaki wysłuchały książki "Nie martw się Misiu Tulisiu" - Davida Mellinga.

Każdy zmaga się z lękami, zmartwieniami i troskami. Zabawa w tworzenie Drzewa Zmartwień, którą zorganizowaliśmy po czytaniu miała na celu oswojenie dziecięcych emocji.