grudniowe spotkanie dkk w Piotrkowie Tryb., Filia 1

Przedświąteczne spotkanie klubowiczów w Filii nr 1 MBP w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się w atmosferze choinki i upominków książkowych. Tematem do dyskusji była powieść Małgorzaty Wardy pt. "Dziewczyna z gór". Świetnie wykreowani bohaterowie, mocna, ciekawa historia, tło gór bieszczadzkich, wilki , natura .... Mroczna historia opowiedziana z perspektywy Nadii Okołtowicz. Ma dwadzieścia pięć lat, kiedy w towarzystwie mężczyzny odkrywa zwłoki ludzkie rozszarpane przez wilki. Niebezpieczeństwo, zimowa aura i odludzie a tych dwoje podążających jedną drogą z jakiegoś powodu nagle się rozstaje. A my dowiadujemy się, że Nadia jest dawno porwaną dziewczynką, której nigdy nie odnaleziono. Jej niespodziewane pojawienie się rodzi kolejne pytania, a na jaw zaczynają wychodzić tajemnice. Okazuje się, że nic nie było takie, na jakie wyglądało, a sprawa sprzed lat ma drugie dno, które zmieniło życie wielu ludzi. Przejmująca historia nie tylko porwanej dziewczynki, której zostało odebrane swoiste prawo wyboru, ale opowieść o mężczyźnie, który po traumatycznym dzieciństwie postanawia zrobić w życiu coś ważnego i podejmuje dramatyczną decyzję.

Zapraszamy do jej przeczytania.

Dorota Bąk, moderator dkk