"Wojny duszków" Herbie Brenana

2 kwietnia o 16tej odbyło się drugie spotkanie DKK. Choroby i wypadki losowe sprawiły, że uczestniczyła w nim tylko jedna zapalona czytelniczka Kasia Opieczyńska. Przedmiotem spotkania były "Wojny duszków" Herbie Brenana. Po krótkiej prezentacji autora przystąpiłyśmy do wymiany zdań na temat przeczytanej pozycji. Nie obeszło się bez porównań z Harrym Potterem (który wygrał jako mniej mroczny i mający lepiej zarysowane postaci) i Artemisem Fowlem (który wg bibliotekarki Zdzisi Wolak bije na głowę obie wyżej wymienione pozycje swoim poczuciem humoru, czytelniczka chcąc wyrobić sobie własne zdanie wypożyczyła 1 część cyklu przygód Artemisa). W podsumowaniu obie panie były zgodne, że książka jest ciekawa, ale zdecydowanie nie nadaje się dla dzieci z powodu drastycznych scen i mrocznej atmosfery.

Zdzisława Wolak
Opiekun DKK przy MBP Łódź-Widzew FB nr 8