Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

DYKTANDO DKK WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ GMINY WITONIA

Z pewnością to wydarzenie zagości na dłużej w pamięci jego uczestników.

W dniu 21 listopada 2019 r. miało miejsce dyktando organizowane już po raz piąty przez koordynatora DKK przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi  Panią Kingę Siekierską we współpracy z Powiatową Biblioteką Publiczną w Sieradzu.

Członkowie Dyskusyjnego Kluby Książki przy Bibliotece Publicznej Gminy Witonia i seniorzy z „Klubu Senior+” w Witoni podjęli się niełatwego zadania. Mianowicie zmierzyli się z tekstem dyktanda autorstwa  Wiesławy Kruszek, polonistki z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym, aktywnej  klubowiczki  sieradzkiego DKK. Warto podkreślić, że Pani Wiesława Kruszek  „w bezpośrednim kontakcie z drugim człowiekiem i poprzez media społecznościowe propaguje literaturę i piękno naszego języka”.

            Tekst dyktanda związany był oczywiście z Łodzią, nawiązywał do kultowego dzieła Władysława Reymonta „Ziemia obiecana” a także do setnej rocznicy urodzin województwa łódzkiego.

Pisanie i sprawdzanie tekstu sprawiło uczestnikom ogromną radość.  Po napisaniu dyktanda odbyła się pełna emocji dyskusja o regułach pisowni i związanych z tym wątpliwościami.  Jedno jest pewne, ta nieco inna w formie inicjatywa przypominała, że warto odświeżyć sobie zasady ortografii  i z pewnością bezbłędnemu pisaniu tekstów pomaga czytanie książek.

Dziękujemy członkom Klubu „Senior+” w Witoni,  że dali się namówić  do fajnej, wspólnej zabawy, którą postaramy się powtórzyć za rok.

Moderator Anna Stolarczyk

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi