79. spotkanie DKK

79 dkk mix

26.01.2023 r. odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klub Książki. Członkinie rozmawiały o poezji Wisławy Szymborskiej, polskiej poetki, eseistki, krytyczki i tłumaczki .
Senat ustanowił rok 2023 rokiem tejże autorki, upamiętniając jej setną rocznicę urodzin, dorobek  twórczy oraz Literacką Nagrodę Nobla. „Tematy , które Szymborska poruszała w swojej poezji, wciąż są aktualne. Forma, jaką się posługiwała, ciągle zachwyca mistrzostwem” – napisali senatorowie.

79. spotkanie zainaugurowała prezentacja przybliżająca życie i twórczość autorki. Następnie klubowiczki dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat żartobliwych limeryków ze zbioru „Rymowanek dla dużych dzieci” Wisławy Szymborskiej. Na zakończenie spotkania wybrzmiała muzyczna interpretacja wiersza „Nic dwa razy”.