Styczniowe spotkanie z DKK

Pierwsze spotkanie DKK w nowym roku odbyło się 31.01.2014 r .Uczestniczyło w nim 8 osób. Tym razem dyskusja toczyła się na temat książki „Tatusiu proszę nie”.

Bohater wymienionej książki to, czteroletni chłopiec Stuart ,który mieszka z dwoma siostrami Christiną i niepełnosprawną Shirley w biednej dzielnicy Smallshow. Mały Stuart pragnął tylko by być kochanym. Wpajano mu jednak, że jest zbyt niegrzeczny aby zasłużyć na ojcowską miłość. Chłopiec dorastał pod opieką nieobliczalnego mężczyzny. Był bity, zastraszany, dręczony psychicznie i wykorzystywany seksualnie. Ojczym Stuarta molestował również siostry chłopca, za co został na jakiś czas osadzony w areszcie.

Nikt jednak nie znał tragicznej prawdy o dzieciństwie Stuarta.

Książka wszystkich poruszyła do głębi- oto niektóre wypowiedzi

- książka jest przerażająca i prawdziwa,

- tematyka poruszana w książce jest także aktualnym problemem dzisiejszym/coraz częściej

słyszy się o przemocy rodziców wobec dzieci/,